Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

ФОП-«єдинник» ліквідується: яку звітність подавати?

ФОП на ІІ групі припиняє підприємницьку діяльність. Яку звітність та в які строки ФОП має подати?

Нормами ПКУ прямо не передбачено подання ліквідаційної звітності для фізичних осіб, які перебували на спрощеній системі оподаткування.

Таким чином, фізичні особи, щодо яких до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають податкові декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року у строки, визначені пп. 49.18.2  ПКУ, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Згідно з пп. 2 пп. 299.10  ПКУ, реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем відповідно до закону – в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

У разі припинення ФОП на єдиному податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (пп. 295.8  ПКУ).

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (пп. 294.6 ПКУ).

Таким чином, ФОП на ІІ групі у разі ліквідації має подати декларацію платника єдиного податку наростаючим підсумком з початку року за підсумками кварталу, в якому  податківцями отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації  припинення в строк 40 календарних днів після завершення такого кварталу. Своєю чергою авансові внески з єдиного податку ФОП має сплатити включно по місяць, в якому анульовано реєстрацію за рішенням податкової на підставі отриманого від держреєстратора повідомлення про проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Згідно з п. 2 розд. ІІІ Порядку  №435, ФОП, в тому числі ФОП – платники ЄП, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, зазначених у п. 2 розд. ІІІ Порядку №435, такі особи, зокрема, ФОП на ЄП, зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду (тобто з 1 січня поточного року) до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 9 розд. ІІІ Порядку №435). Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» формують та подають до податкового органу   протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП (п. 11 розд. ІІІ Порядку №435).

Згідно з п. 14 Розділу IV Порядку №449, останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити ЄСВ, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до місяця, в якому здійснено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності включно.

ЄСВ ФОП має  сплатити протягом 10 календарних днів після граничного строку подання звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна» - 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП.

І насамкінець. Якщо ФОП подавав інформацію  про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (ф. №20-ОПП), він має подати оновлену форму про закриття відповідних  об’єктів оподаткування в зв’язку з ліквідацією ФОП. В графі 2 ф.№20-ОПП  "Код ознаки надання інформації" необхідно зазначити "6" - закриття об’єкта оподаткування. Зазначена форма подається в строк 10 робочих днів з дати закриття об’єктів оподаткування.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Звітність , Підприємці , Ліквідація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +