Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Перехід із загальної системи на єдиний податок та закриття ФОП: яку звітність подавати?

ФОП на загальній системі з 01.10.2019 року перейшов на єдиний податок, а 03.10.2019р. подав заяву на припинення підприємницької діяльності. Яку звітність подавати?

ФОП за діяльність на загальній системі оподаткування

На питання: «Чи подають ФОП у разі переходу протягом року із загальної на спрощену систему оподаткування податкову декларацію за квартал?» у підкатегорії 104.09 ресурсу «ЗІР» податківці відповідають, що ФОП подають податкову декларацію протягом 40 календарних днів за результатами звітного кварталу, в якому розпочалась діяльність або відбувся перехід із спрощеної системи оподаткування на загальну. В інших випадках для ФОП, які протягом року перейшли із загальної системи на спрощену систему оподаткування подання податкової декларації за квартал не передбачено.

Таким чином, у разі переходу на спрощену систему з ІV кварталу декларацію за період роботи на загальній системі подавати по закінченню ІІІ кварталу не потрібно.

Втім, оскільки ФОП окрім переходу на ЄП також планує припинити свою діяльність, а не й надалі провадити госпдіяльність, то зауважимо, що відповідно до роз’яснень податківців у цій же підкатегорії[1] - фізична особа, стосовно якої проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, подає податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Таким чином, подати декларацію про майновий стан й доходи, в якому показати доходи та витрати із початку року до дати переходу на ЄП, ФОП потрібно протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

 

ФОП та діяльність на спрощеній системі оподаткування

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (п. 294.6 ПКУ)

ФОП, які застосовували спрощену систему оподаткування, подають податкові декларації платника єдиного податку востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу відповідно до п. п. 49.18.2 ПКУ.

Про це податківці нагадують зокрема тут http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100012607-fop-yedinnik-pripiniv-diyalnist-koli-podavati-deklaratsiyu

Таким чином, ФОП-єдинник має відзвітувати за IV квартал 2019 року шляхом подання декларації з ЄП протягом 40 календарних днів, по закінченню IV кварталу 2019 року.

Також див. https://news.dtkt.ua/state/entrepreneurship/41494

 [1] В які терміни ФОП на загальній системі оподаткування подає податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплачує задекларовану нею суму податкових зобов’язань з ПДФО (в т.ч. при проведенні державної реєстрації припинення підприємницької діяльності)?

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі