Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи зобов’язане ФГ мати свої ваги для зважування авто?

Невелике ФГ не має власних ваг для зважування великовагових вантажних авто. Але за окремим договором з елеватором власні авто (нетто, брутто) зважує на вагах елеватора. Чи потрібно ФГ купувати власні ваги, у зв’язку з набуттям чинності Законом №1534-IX?

Закон №1534-IX вніс зміни до Закону про автотранспорт, які стосуються в тому числі додаткових вимог до заповнення ТТН, серед яких відомості про масу або габарити вантажу, про транспортний засіб (марку, модель, тип, реєстраційний номер автомобіля, причепа/напівпричепа), його параметри із зазначенням довжини, ширини, висоти, загальної ваги, у тому числі з вантажем, та маси брутто.

Причому Закон №1534-IX не визначає обов’язку для суб’єктів господарювання придбавати ваги. Він тільки визначає необхідність зазначення в ТТН даних про вагу автомобіля – з вантажем і без.

А яким чином суб’єкт господарювання вирішить це питання, Закон №1534-IX не встановлює.

Тому якщо ФГ для зважування власних авто за окремим договором користувався послугами елеватора, воно і надалі може користуватися таким способом отримання інформації про вагу авто.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Автотранспорт , Сільське господарство

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі