Головна Усі консультації Облік та звітність Автоматизація

Доля залишків товарів у ліквідованого ФОПа

ФОП на ІІ групі ЄП закрився. Проте у нього залишився за обліком товар на значну суму (200 000 грн). Чи не виникне у ДПС при перевірці питання щодо подальшої долі даного товару? Чи не буде сума товару включена до оподатковуваного доходу?

Ні, вартість залишку товару до оподатковуваного доходу фізособи не включається.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦКУ, учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи.

Тобто, чинне законодавство не виділяє такого суб’єкта права власності як ФОП та не містить норм щодо права ФОП. На цей аспект, наприклад, звернув увагу у Мін'юст у роз’ясненні від 14.01.2011 р.

Це означає, що всі товари, придбані ФОПом, належать на праві власності фізособі, яка була зареєстрована ФОПом. Це також означає, що у разі припинення ФОП право власності фізособи на товари не припиняється та не переходить від одного суб’єкта права власності до іншого. Тобто, товари як належали фізособі до моменту припинення ФОП, так і належать цій самій фізособі після припинення ФОП. 

Внаслідок припинення ФОПа у фізособи не виникають оподатковувані доходи на вартість залишку товарів, придбаних ФОПом.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Автоматизація
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Перевірки , Підприємці , ДПСУ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі