• Посилання скопійовано

Помилка в даті податкової накладної: як виправити?

Постачальник допустив помилку в даті складання податкової накладної. Декларація з ПДВ була подана з врахуванням цієї накладної. У контрагента вона виходить за інший місяць, включена в декларацію. Як виправити помилку в накладній і що робити з декларацією?

Запитання: Постачальник допустив помилку в даті складання податкової накладної (дата складання ПН стоїть дата 01.08.2015, а в графі дата виникнення податкового зобов'язання - 18.07.2015. Дата складання має бути також 18.07.2015). Крім того, декларація ПДВ за липень була подана з врахуванням цієї накладної як за липень. У контрагента вона виходить за серпень, ввійшла в декларацію. Як виправити помилку в накладній і що робити з декларацією за липень?

Відповідь: Згідно з п.201.1 ПКУ, дата складення податкової накладної є одним з обов’язкових реквізитів податкової накладної. Дата складення повинна відповідати даті виникнення податкових зобов’зань. Відповідно, якщо цей реквізит не є достовірним та податкова накладна складена з  помилками, така накладна не даватиме покупцю права на податковий кредит. В свою чергу постачальник має включити суму ПДВ, зазначену в такій накладній до складу своїх податкових зобов’язань та  в декларацію з ПДВ в звітному  періоді, в якому сталася перша подія згідно ст.187 ПКУ. Тобто в вашому випадку, ви - як постачальник маєте включити ПЗ до декларації липня.


Щодо виправлення дати в ПН. Згідно з пунктом 192.1 ПКУ розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Проте помилка, допущена в номері чи даті податкової накладної, не може бути виправлена шляхом подання розрахунку коригування (пункт 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957).

Таким чином, розрахунок коригування на виправлення дати в такому випадку не складається. А, отже, ви, як постачальник, маєте скласти та зареєструвати  нову податкову накладну з усіма вірними реквізитами. Своєю чергою Ваш контрагент має подати уточнюючий розрахунок до декларації за серпень на зменшення ПК та включити суму ПДВ до податкового кредиту за новою податковою накладною в звітному періоді, в якому її зареєстровано.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»