• Посилання скопійовано

Cуми попередньої оплати товарів не включалися до витрат платника податку на прибуток у 2014 році

Підприємство оплатило послуги за надання спеціального дозволу на користування надрами, за геологічну інформацію, експертизу геологічних матеріалів. Актів виконаних робіт та спеціального дозволу станом на 31.12.2014 р. не було. Чи включаються такі виплати до витрат з податку на прибуток за 2014 рік?

Згідно пп. 139.1.3 ПКУ суми попередньої (авансової) оплати товарів, робіт, послуг не включалися до витрат платника податку на прибуток у 2014 році. 

У бухобліку такі витрати мають включатися до складу загальновиробничих витрат (дебет рахунку 91) згідно п. 15.9 П(С)БО 16 «Витрати», яке затверджене наказом Мінфіну від 31.12.1999 № 318 – в момент отримання актів, що свідчать про виконання робіт. Так само і в податковому обліку до 01.01.2015 р. такі витрати мали б відображатися у складі загальновиробничих витрат, але лише в момент отримання відповідних робіт – пп. «и» пп. 138.8.5 ПКУ. Факт отримання робіт підтверджується актом, отже, до складу виробничих витрат вартість робіт мала б потрапити лише за наявності акта.


Якщо акти виконаних робіт будуть отримані вже після 01.01.2015 р., вони будуть включені до загальновиробничих витрат у 2015 р. та вплинуть на фінансовий результат до оподаткування у складі собівартості продукції, у періоді, коли цю продукцію буде продано.

Якщо ж ваше підприємство прийме рішення обліковувати такі витрати у складі інших операційних витрат на дебеті рахунку 94, то їхня сума вплине на фінансовий результат до оподаткування в тому періоді, в якому акти будуть отримані та відображені в обліку.

Після 01.01.2015 р. будь-які коригування фінрезультату до оподаткування згідно п. 134.1.1 ПКУ нормами розділу ІІІ ПКУ не передбачені, тож витрати на придбання вказаних робіт зменшать фінрезультат до оподаткування.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202452
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485