• Посилання скопійовано

Помилка у додатку 4 до декларації з ПДВ: як повернути кошти?

В червні на електронний рахунок ПДВ перераховано зайві кошти. У декларації з ПДВ за червень заповнено додаток 4, але помилково зазначено суму у першому рядку. З липня підприємство перейшло на спрощену систему без ПДВ (4%). Як повернути гроші?

Запитання: В червні 2015 р. на електронний рахунок ПДВ було перераховано зайві кошти. У декларації з ПДВ за червень заповнено додаток 4 (з метою повернення коштів на розрахунковий рахунок підприємства), але помилково вказано суму коштів у першому рядку (тобто, дозволено перерахувати гроші до бюджету). З 1 липня підприємство перейшло на спрощену систему без сплати ПДВ (4%). Наразі ці кошти видно згідно з витягом з системи електронного адміністрування ПДВ в рядку 1 - стан рахунку. Яким чином можна повернути кошти на розрахунковий рахунок?

Відповідь: На сьогодні порядок складання та подання додатку Д4 з точці зору ДФС розглянуто у підкатегорії 101.08 ЗІР.

У цьому роз’ясненні вказано, що при допущенні помилки в додатку 4 (Д4) в номері рахунку чи МФО банку платник податку має право до граничного терміну сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації з ПДВ, до якої подано додаток 4 (Д4) з неправильними реквізитами поточного рахунку, подати уточнюючий розрахунок з додатком 4. Якщо платник податку при складанні додатку 4 (Д4) допустив помилку в цифрових показниках, то уточнюючий розрахунок для виправлення такої помилки не подається.

Зайво зараховані кошти можуть бути перераховані до бюджету/на поточний рахунок платника лише у випадку відображення правильних показників у додатку 4 (Д4), який подається у складі податкової декларації за наступний звітний період (за умови наявності на момент подання такої декларації на електронному рахунку платника зайво зарахованих коштів).

Оскільки додаток 4 було складено без помилок й, при цьому, було дозволено перерахувати зайві кошти до бюджету, у такому разі між платником ПДВ та бюджетом починають діяти відносини щодо повернення коштів, які підпадають під дію ст. 43 ПКУ.

Також слід пам’ятати про дію норми пункту 27 постанови КМУ від 16.10.2014 р. №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість». Так, у разі анулювання реєстрації ПДВ платника податку:

1) податкові зобов'язання визначаються на підставі податкової декларації з ПДВ за підсумками останнього звітного (податкового) періоду. Після анулювання такої реєстрації залишок коштів на електронному рахунку платника податку після розрахунків з бюджетом за результатами останнього звітного (податкового) періоду перераховується до бюджету;

2) якщо залишок коштів на електронному рахунку недостатній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з податку на підставі поданих контролюючому органу податкових декларацій з податку, остаточний розрахунок з бюджетом таким платником здійснюється з власного поточного рахунка на електронний рахунок;

3) якщо залишок коштів на електронному рахунку після перерахування до бюджету перевищує суми узгоджених податкових зобов'язань з податку за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, такі суми повертаються з бюджету в порядку, передбаченому статтею 43 ПКУ, за заявою платника податку.

Саме на підставі п. 3 платник ПДВ може повернути зайво перераховані кошти до бюджету відповідно до ст. 43 ПКУ.

Так, згідно з п. 43.3 ПКУ платник податків має право надіслати заяву у довільній формі на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань. У цій заяві потрібно зазначити напрям перерахування коштів: «на поточний рахунок платника податків в установі банку». І наостанок, нагадаємо, що відповідно до п. 43.6 ПКУ повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.20248
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202424
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202439
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 796