• Посилання скопійовано

При реєстрації запізнілої накладної показник SПеревищ перераховується автоматично

У серпні податкова накладна була занесена у звітність, але невчасно зареєстрована. У вересні її зареєстровано під новим номером але з датою виникнення ПЗ - серпень, при цьому зроблено коригування у звітності за вересень. Податкова показала сальдо з "-". Чи правомірні дії бухгалтера з коригування у вересні?

Вопрос: В августе не успели зарегистрировать налоговую накладную в ЕРНН но подали её в отчётности. В сентябре зарегистрировали под новым номером но с датой возникновения НО - август, при этом сделали корректировку НН за август (не зарегистрировали т.к. НН за август не была зарегистрирована) в отчётности за сентябрь показали НН и корректировку за август. Налоговая сняла с нас в спецсчёте корректировку и показала сальдо с "-". Правомерно ли действие бухгалтера по корректировки в сентябре? Как вернуть лимит на спецсчёт?

Ответ: Загальна сума перевищення ПЗ з ПДВ у податкових деклараціях з урахуванням поданих УР до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником ПН та РК до таких ПН, зареєстрованих в ЄРПН, формує показник SПеревищ. В цій ситуації має місце дельта між ПЗ, задекларованими в декларації за серпень та сумою ПН, зареєстрованих в серпні – на суму ПН, яку зареєструвати не встигли. Ця складова формульного обрахунку (алгоритм обрахунку визначений пп. 200.1-3 ПКУ) зменшує рееєстраційний ліміт. Тому дії податківців зі зменшення реєстраційного ліміту на суму незареєстрованої в ЄРПН ПН цілком правомірні.

Про своїй суті цей показник з’являється коли показники декларації перевищують зобов’язання по даним ЄРПН. Це розрахункова величина, яка могла з’явитися починаючи із декларації за липень/ІІІ квартал 2015 р. і далі обраховується наростаючим підсумком (сума рядків 1.1, 1.2, 7 та 8 декларацій з ПДВ та УР). У вашому випадку цей показник зявився на підставі декларації за серпень 2015 р. 

Зазначений показник перераховується кожний раз, коли має місце реєстрація ПН та РК, датованих періодом після липня, і за які вже подана декларація та при поданні кожної декларації або її уточненні. При реєстрації в ЄРПН ПН, що реєструється із запізненням, показник SПеревищ перераховується автоматично. 

Виписування у вересні ПН із заповненою гр. 2 серпневою датою не вирішить цю проблему, адже підстав формувати у вересні нову ПН із новим номером у підприємства немає. Потрібно сформувати ПН серпневою датою (так, як ПЗ виникли саме у серпні!), зареєструвати в ЄРПН – це дасть змогу скористатися ПК по такій ПН вашому контрагенту. Крім того, коли буде зареєстрована ПН, датована серпневою датою, датою реєстрації показник SПеревищ зменшиться (якщо абстрагуватися від інших операцій підприємства і розбирати тільки цю ситуацію, то він має стати нульовим). 

Зверніть увагу, для того, щоб зареєструвати цю ПН, датовану серпнем, доведеться поповнити свій електронний рахунок.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловська Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.20257
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202568
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202570
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025205
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.2025105