Згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної ( наказ Мінфіну від 22.09.2014 №957), у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.
Проте «одиниця виміру» знаходиться в табличній частині форми. Тому за аналогією виправлення коду УКТ ЗЕД або номенклатури, виправлення графи «одиниця виміру», на нашу думку, здійснюється «методом сторно». Тобто робиться рядок зі знаком «мінус» на неправильну одиницю виміру та другий рядок зі знаком «плюс» на вірну одиницю виміру.
Оскільки коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, такий розрахунок коригування реєструє постачальник. Проте, відповідно до ст.201 ПКУ, реквізит «одиниця виміру» не належить до обов'язкових реквізитів податкової накладної, а, отже, помилка в ньому не може бути підставою для зняття податкового кредиту у покупця. Тому власне виправляти, чи ні таку помилку – вирішувати Вам.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись