У випадках повернення товарів, відповідно до п. 192.1 ПКУ суми ПЗ та ПК сторін підлягають коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної. Це означає, що на дату повернення товару виникає обов'язок здійснити відповідне коригування.
Проте, враховуючи, що коригування здійснюється за податковою накладною складеною у 2013 році потрібно звернути увагу на наступний момент. Відповідно до п. 4 Порядку №1246 розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 1 лютого 2015 р. та відомості якої не підлягали внесенню до ЄРПН у зв'язку з недосягненням суми, визначеної п. 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної. Для цього постачальник товарів повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ). Адже однією із причин відмови у прийнятті розрахунку коригування до реєстрації є відсутність в ЄРПН відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується (п. 9 Порядка №1246).
Зауважимо, що згідно п. 35 підроздіду 2 розділу ХХ ПКУ починаючи з 04.08.2015 р, реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною п. 200-1.3 ПКУ. Таким чином, податкові накладні та розрахунки коригування, складені до 01.07.2015, починаючи з 04.08.2015, реєструються в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою та не беруть участі в обрахунку її показників (також це підтверджено п. 19 Порядку №569).
Отже, в будь якому випадку розрахунок коригування, складений постачальником товарів підлягає реєстрації в ЄРПН. У цьому випадку дії сторін будуть наступними:
1) постачальник (продавець) складає розрахунок коригування в електронній формі та надсилає його отримувачу (покупцю);
2) покупць реєструє розрахунок коригування, адже передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів. При цьому постачальник товарів має право зменшити суму ПЗ за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити