• Посилання скопійовано

Усі суми ПДВ за вхідним податковим кредитом слід відображати у складі ПК звітного періоду

Чи обов'язково показувати податковий кредит з негосподарських операцій, якщо в майбутньому вони не плануються переходити в негосподарські?

Вопрос: В связи с изменениями в формировании НК по нехозяйственным операциям: 

1) обязательно ли показывать НК по нехозяйственным операциям, если в будущем они не планируются переходить в нехозяйственные (например, по хозтоварам)?

2) обязательно ли проводить начисление НО по данным НН по нехозяйственным операциям в последний день месяца и каким образом это делать (общей суммой или по каждому контрагенту) и с какими реквизитами НН?

3) чем чревато, если мы проигнорируем данную норму и не будем показывать НК по нехозяйственным операциям? 

4) как данные нововведения будут отражаться в Декларации НДС?

Ответ: Враховуючи, що 16.07.2015 р. ВРУ був прийнятий Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” (далі, Закон), який 23.07.2015 р. направлено на підпис Президенту, відповідь на зазначені вище питання буде враховувати такі зміни також (більшість норм набирають чинності з 01.07.2015 р.):

1) враховуючи, що з 01.07.2015 р. п. 198.4 ПКУ виключено, а також змінено п. 198.3 ПКУ (виключено умову щодо використання в оподатковуваних операціях, в межах госпдіяльності) робимо висновок, що всі суми ПДВ за вхідним податковим кредитом слід відображати у складі ПК звітного періоду.

Зміни, які вносяться зазначеним вище Законом до п. 198.1, 198.2 та п. 198.3 ПКУ віднесення суми ПДВ до складу податкового кредиту тепер буде не правом, а обов’язком платника ПДВ;

2) у випадках придбання товарів (послуг) необоротних аткивів, які призначаються для використання або починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, за п. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ. У цьому випадку не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду складається та реєструється в ЄРПН зведена податкова накладна з урахуванням всього обсягу за такими товарами (послугами). У Порядку № 957 не сказано як складається ПН у цьому випадку. Тому рекомендуємо у такій зведеній ПН вказати тип причини 13 - Використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності. У рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" відображається умовний ІПН "400000000000", а в інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані;

3) враховуючи зазначені вище зміни, з 01.07.2015 р. не має права на податковий кредит, а є обов'язок платника податку. Якщо таку вимогу не виконувати, фактично це впливає на облік в СЕА. Зокрема на суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН;

4) на сьогодні форма декларації з ПДВ не враховує такі зміни, тому рекомендуємо наразі зазначені операції відображати у рядках 10.1 та 1.1.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024955
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249275
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435