• Посилання скопійовано

Податкова накладна з помилкою, але вчасно зареєстрована: дії покупця

Постачальник надав податкову накладну з помилкою (неповне найменування послуги), але покупець включив її до податкового кредиту поточного місяця. В наступному місяці постачальник виписав розрахунок коригування. Чи мав право покупець включати ПК за такою накладною в поточному місяці?

Опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг, відносяться до обов'язкових реквізитів ПН згідно п. 201.1 ПКУ. Для покупця підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, є ПН, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Якщо порушено порядок заповнення ПН, це не дає права покупцю на включення сум податку до податкового кредиту, це зазначено у п. 201.10 ПКУ. Проте, п. 198.6 ПКУ передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, які не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними. Відповідно головною вимогою є наявність ПН, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі. Це не означає, що до порядку заповнення ПН слід відноситись неуважно. 


Але все ж таки ПКУ дає можливість виправити допущені помилки у ПН. Так, у п. 192.1 ПКУ зазначено, що виправити помилку, допущену при складанні ПН можна через розрахунок коригування (додаток 2 до податкової накладної, затверджений наказом Мінфіна від 22.09.2014 р. №957). Помилка за умовами запитання не пов'язана із зміною суми компенсації вартості послуг, тому розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі постачальником і не відображається у деклараціях з ПДВ сторін. Адже враховуючи зміст помилки рядки 8 продавця та 16 покупця не коригуються. 

Відповідно до п. 198.2 ПКУ право на ПК у покупця виникає за правилом першої події, що слід підтвердити ПН, яка вчасно зареєстрована в Єдиному реєстрі. Якщо ПН зареєстровано з порушенням терміну реєстрації, суми ПДВ відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 180 календарних днів з дати складення податкової накладної, обмеження встановлено п. 198.6 ПКУ

Отже, можна зробити висновок, за умови вчасної реєстрації ПН в Єдиному реєстрі та виправлені помилки (навіть у наступному звітному періоді), яка не впливає на суми ПДВ, покупець має право відобразити суми податку у складі податкового кредиту датою виникнення першої події.

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20241
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 601
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431