• Посилання скопійовано

Податкова накладна з помилкою, але вчасно зареєстрована: дії покупця

Постачальник надав податкову накладну з помилкою (неповне найменування послуги), але покупець включив її до податкового кредиту поточного місяця. В наступному місяці постачальник виписав розрахунок коригування. Чи мав право покупець включати ПК за такою накладною в поточному місяці?

Опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг, відносяться до обов'язкових реквізитів ПН згідно п. 201.1 ПКУ. Для покупця підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, є ПН, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Якщо порушено порядок заповнення ПН, це не дає права покупцю на включення сум податку до податкового кредиту, це зазначено у п. 201.10 ПКУ. Проте, п. 198.6 ПКУ передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, які не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними. Відповідно головною вимогою є наявність ПН, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі. Це не означає, що до порядку заповнення ПН слід відноситись неуважно. 


Але все ж таки ПКУ дає можливість виправити допущені помилки у ПН. Так, у п. 192.1 ПКУ зазначено, що виправити помилку, допущену при складанні ПН можна через розрахунок коригування (додаток 2 до податкової накладної, затверджений наказом Мінфіна від 22.09.2014 р. №957). Помилка за умовами запитання не пов'язана із зміною суми компенсації вартості послуг, тому розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі постачальником і не відображається у деклараціях з ПДВ сторін. Адже враховуючи зміст помилки рядки 8 продавця та 16 покупця не коригуються. 

Відповідно до п. 198.2 ПКУ право на ПК у покупця виникає за правилом першої події, що слід підтвердити ПН, яка вчасно зареєстрована в Єдиному реєстрі. Якщо ПН зареєстровано з порушенням терміну реєстрації, суми ПДВ відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 180 календарних днів з дати складення податкової накладної, обмеження встановлено п. 198.6 ПКУ

Отже, можна зробити висновок, за умови вчасної реєстрації ПН в Єдиному реєстрі та виправлені помилки (навіть у наступному звітному періоді), яка не впливає на суми ПДВ, покупець має право відобразити суми податку у складі податкового кредиту датою виникнення першої події.

 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»