Зрозуміло, що контрагент — покупець бажає отримати належно оформлену та зареєстровану в ЄРПН податкову накладну. Проте складніша ситуація із виправленням у постачальника — платника ПДВ.
У лютому постачальник, скоріш за все, відобразив неналежно складену ПН у складі ПЗ з ПДВ декларації з ПДВ. Тепер при виправленні ситуації, слід бути уважним та не допустити задвоєння ПЗ. Невірно складена ПН фактично була виписана на іншу особу (неплатника ПДВ), тому здійснити виправлення через Розрахунок коригування, як виправлення помилок, допущених при складанні ПН, які не пов'язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ і саме цей Розрахунок надати покупцю не є правильним. Адже для покупця жодного коригування не відбувається.
На наш погляд, постачальнику потрібно анулювати невірно складену податкову накладну через Розрахунок коригування і скласти належну накладну на покупця-платника ПДВ. Проте слід врахувати дату виникнення ПЗ з ПДВ, якою є лютий місяць. Як наслідок постачальник не має можливості вчасно зареєструвати таку ПН в ЄРПН. У цьому випадку можливі санкції за невчасну реєстрацію ПН за ст. 120-1 ПКУ. Проте, якщо термін невчасної реєстрації становить до 15 к.д. відповідно до п. 35 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово до постачальника не застосовуються штрафні санкції.
Враховуючи, що постачальник включив суму ПДВ до складу ПЗ за невірно складеною ПН до декларації з ПДВ лютого, за наведеними рекомендаціями виправлення потрібно подати УР до декларації з ПДВ. У такому розрахунку коригування графи 4 та 5 будуть однаковими, а у графі 6 відобразиться прочерк. Подання такого розрахунку здійснюється з метою подання додатку Д5 з позначкою “уточнюючий” в якому потрібно здійснити відповідні виправлення у розділі І.
Покупцю за умов такої ситуації слід пам'ятати, що за нормою п. 198.6 ПКУ суми ПДВ зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до ПК за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись