Згідно п. 192.1 ПКУ розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Враховуючи цю норму, і вимогу особливого порядку заповнення податкових накладних викладених в п. 12 Порядку №957 - у разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник із відображенням умовного ІПН "100000000000" рекомендуємо здійснити виправлення помилки.
У цьому разі продавець на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому всі правильно заповнені реквізити податкової накладної повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку - індивідуальний податковий номер покупця, заповнюється без помилок. У цьому випадку графи з 1 по 13 розрахунку коригування не заповнюються (залишаються пустими). Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Проте, якщо виправлення такої помилки не здійснити, згідно ст. 163 — 1 КпАП за порушення порядку ведення податкового обліку до керівників та інших посадових осіб підприємства можуть застосовуватись адміністративні санкції у вигляді штрафу (від 85,00 до 170,00 грн).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись