• Посилання скопійовано

Право на збереження податкового кредиту за накладними отриманими із запізненням не діє

В податковій декларації за січень 2015 р. була включена ПН за грудень 2014 р. Як виправити помилку: здати дві уточнюючі декларації (одну за грудень, іншу за січень) чи включити до ПД за лютий? Як заповнити декларації в обох випадках і додатки до них?

Дійсно, з 01.01.2015 р. не діє правило 365 днів, за яким зберігалось право на збереження податкового кредиту за податковими накладними отриманими із запізненням. Оновлена норма п. 198.6 ПКУ почала діяти з 01.01.2015 р. та встановлює вимоги до звітних періодів починаючи з січня 2015 року. 

Проте, у платника ПДВ є повне право скористатись ст. 50 ПКУ. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (додатково див. Лист ДФСУ від 17.02.2015 р. N 5292/7/99-99-19-03-02-17). Форма  уточнюючих розрахунків (далі, УР) затверджена наказом Мінфіну від 23.09.2014р.  № 966.

Отже, потрібно подати УР до декларації з ПДВ:


- за січень, в якому потрібно зменшити суму ПК;

- за грудень, для збереження сум ПДВ у складі податкового кредиту, в якому потрібно збільшити суму ПК.

Якщо за результатом подання УР за січень виявиться сума недоплати ПЗ платнику ПДВ доведеться сплатити штраф з урахуванням пені. У цьому випадку розмір штрафу залежить від способу подання УР, тому рекомендуємо уточнення здійснювати шляхом подання окремих УР. За ст. 50 ПКУ штраф у цьому випадку виправлення (як окремий УР) буде у розмірі 3% від суми недоплати. Пеню, яка нараховується за пп.129.1.2 ПКУ та штраф, який нараховується за пп.”а” п. 50.1 ПКУ потрібно сплатити до подання УР.

Порядок виправлення здійснюється відповідно до розділу VI Порядку № 966 (наказ Мінфіну від 23.09.2014р. № 966 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість"). 

У графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, який виправляється. Відповідо в УР за січень будуть заповнені всі показники декларації за січень. В УР за грудень слід переписати всі заповнені рядки декларації за грудень.

У графі 5 відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення. Відповідо в УР за січень будуть заповнені всі показники декларації за січень. Проте враховуючи що ПН за грудень була відображена неправомірно сума в рядку 10.1 (рядки 10.1.1або 10.1.2) та 17 (17.1) графи 5 буде зменшена на суму ПДВ з податкової накладної за грудень. А в УР за грудень слід переписати всі заповнені рядки декларації за грудень і відповідно сума в рядку 10.1 (рядки 10.1.1або 10.1.2) та 17 (17.1) графи 5 буде збільшена на суму ПДВ з податкової накладної за грудень.

У графі 6 відображається сума помилки (абсолютне значення). Фактично в обох УР у рядках 10.1 та 17 буде відображено результат виправлення. У цьому разі, виправлення цих рядків обох УР вплине на значення інших рядків уточнюючих розрахунків. Зокрема, рядків 18 (або 19) залежно від первинного результату зазначеного у деклараціях за січень та грудень. Якщо в УР за січень у графі 6 рядка 25 відобразиться виправлена сума недоплати, це свідчить що платник ПДВ зобов'язаний сплатити суму недоплаченого ПЗ, пені та штрафу (який зазначається у рядку 25.3 УР). А от в УР за грудень може виникнути сума переплати ПЗ, яку рекомендуємо звірити в ДПІ. 

Слід пам'ятати, що у разі виправлення помилок у рядках поданих раніше декларацій, до яких додавались додатки, до УР за січень та грудень повинні бути подані відповідні додатки (з позначкою уточнюючий), що містять інформацію щодо уточнених показників. В обох випадках виправлення це буде додаток Д5 відповідного періоду. У цих додатках виправлення податкової накладної за грудень буде відображено у розділі ІІ з відповідними знаками “+” та “-”.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024899
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248805
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432