• Посилання скопійовано

Накладну включаємо до складу податкового кредиту того звітного періоду, у якому вона була зареєстрована

Фізособа отримала через МЕДок податкову накладну від контрагента, дата виписки - 19.02.2015 р., квитанція №1 про реєстрацію від 10.03.2015 р. Чи треба її погоджувати і в якому місяці можна нею скористатися?

Запитання: Фізособа отримала через МЕДок податкову накладну від контрагента, дата виписки - 19.02.2015 р., квитанція №1 про реєстрацію від 10.03.2015 р. Чи треба її погоджувати і в якому місяці можна нею скористатися? Чи можна включати її в лютий у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів? 

Відповідь: Згідно із ст. 198 ПКУ та за роз’ясненнями податківців, якщо податкова накладна була зареєстрована протягом 15 календарних днів з дати її складання, то вона може бути включена до складу податкового кредиту тільки того звітного періоду, у якому вона була виписана.


Якщо ж податкова накладна була зареєстрована із запізненням, то вона може бути включена до складу податкового кредиту тільки того звітного періоду, у якому вона була зареєстрована (але не пізніше 180 днів з дати її складання). 

Оскільки у наведеному прикладі податкова накладна мала бути зареєстрована до 06.03.2015 р., але була зареєстрована 10.03.2015 р., то скористатися правом на податковий кредит за нею ви зможете лише у березні 2015 р.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж нерухомості з розстрочкою: що з ПДВ?
    Банк планує укласти з юрособою попередній договір купівлі-продажу майна (комплексу), із розстрочкою на 4 платежі на 1 рік. Це заставлене майно, яке набуте у власність у неплатника ПДВ в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту. Договір купівлі-продажу, перехід права власності та акт приймання передачі оформлятиметься після отримання останнього платежу. Які особливості нарахування ПДВ?
    Сьогодні 10:0611
  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202439
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202431
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202417
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414