• Посилання скопійовано

Включити до поточного періоду суми ПДВ за накладними минулих періодів не можна

Фермерське господарство (спецрежимник ПДВ) придбало легковий автомобіль в листопаді 2014 р. для використання в господарстві. Податкову накладну до кредиту не було включено. До якої декларації її включити і в якій частині, чи 100%?

Що стосується сум ПДВ, які можуть відноситись до складу ПК безпосередньо у сільськогосподарського підприємства — спецрежимника, слід врахувати норми п. 209.15 ПКУ

Виробничі фактори, за рахунок яких сформовано податковий кредит, це зокрема: основні засоби, які придбаваються з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції. У разі якщо автомобіль (що є ОЗ) придбано з метою часткового використання для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів/послуг, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів. 


У разі зміни напряму використання основного засобу слід проводити коригування податкового кредиту виходячи з балансової (залишкової) вартості ОЗ, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснено зміну напряму використання.

Крім того, потрібно врахувати оновлену норму п. 198.6 ПКУ. З 1 січня 2015 року у платника ПДВ відсутнє право на включення до податкового кредиту сум ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 к.д. з дати складання податкової накладної. Це означає, що включити до поточного періоду суми ПДВ за накладними минулих періодів не має можливості.

Платники ПДВ, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди. Відповідно, при умові використання автомобіля в госпдіяльності та в оподатковуваних операціях, платник ПДВ може зберегти суми ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунка до податкової декларації з ПДВ з позначкою "0121"/"0122"/"0123" за листопад 2014 року (додатково див. розділ VI Порядку №966).

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»