Для покупця підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Квитанція, що підтверджує факт реєстрації податкової накладної надсилається платникові податку, який здійснює реєстрацію документа. За відсутності квитанції що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття податкової накладної, податкова накладна вважається зареєстрованою.
Це означає, що залежності наявності квитанції для права на податковий кредит немає. Крім того, якщо покупцем надсилався запит до ДФСУ щодо надання інформації, яка міститься в Єдиному реєстрі, йому безоплатно видається повідомлення про реєстрацію податкової накладної, податкова накладна в електронній формі. Така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманою покупцем (п. 201.10 ПКУ).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись