• Посилання скопійовано

Офіційних роз'яснень з питань виправлення помилок у податкових накладних немає

Контрагент надіслав покупцеві зареєстровану податкову накладну. В адресі покупця була помилка, тому цю податкову відхилили. Контрагент виправляє коригуванням з мінусом, надсилає її покупцеві на реєстрацію і реєструє нову накладну. Що робити з коригуванням? Як виправити?

Не дає права покупцю на віднесення сум податку до податкового кредиту, податкова накладна у якій порушено порядок заповнення (п. 7 Порядку № 957, затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014р. № 957). Пункт 6 зазначеного порядку уточнює, що адреси сторін вказуються з урахуванням вимог ст. 45 ПКУ та ст. 29, 93 ЦКУ (адреса, яка зазначена у відомостях, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців).


 

За умовами запитання, у податковій накладній не вірно зазначено адресу покупця. Якщо керуватись пп. “ґ” п. 201.1 ПКУ до обов'язкових реквізитів належить місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник ПДВ. Крім того, з 01.01.2015 р. за п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, за податковими накладними, які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Ясна річ, до документів потрібно ставитись упереджено і якщо є можливість, слід виправити неточності у податковій накладній. Проте, якщо неточність з адресою покупця виявиться в майбутньому під час перевірки, вважаємо підстав на зняття сум із складу податкового кредиту немає.

Враховуючи суть помилки, виправлення не пов'язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. У цьому випадку постачальник складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни і зазначаються виправлені дані. Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Дата виникнення податкових зобов'язань не змінююється, тому на погляд автора не зовсім правильно складати нову податкову накладну. При такому виправленні, у розрахунку коригування слід відобразити вартісні показники з мінусом і наступним рядком  вартісні показники з плюсом. Таким чином, не буде задвоєння податкових зобов'язань. Коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, тому розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником. Офіційних роз'яснень з питань виправлення помилок у податкових накладних на жаль на сьогодні немає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024930
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249095
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202434