• Посилання скопійовано

Якщо дохід не перевищує 1 млн грн, РРО не застосовується

Чи має право юридична особа - платник єдиного податку працювати без РРО, якщо її дохід не перевищує 1 млн грн в рік?

З 23.07.2015 р. п. 296.10 ПКУ викладено у новій редакції (зміни внесено Законом України від 01.07.2015 р. №569-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій"): 

"Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень..."

Відповідно до Закону про РРО при здійсненні готівкових розрахунків, а також розрахунків в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо через платіжні термінали) платники ЄП-юрособи зобов'язані використовувати РРО. Якщо платник ЄП буде отримувати оплату виключно безготівково, зокрема, шляхом внесення покупцями готівки на поточний рахунок через касу банку, то РРО застосовувати не потрібно, і штрафи за його відсутність застосовуватися не будуть. 

Проте, ст. 9 Закону про РРО наводить перелік випадків, коли реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються. Зокрема, якщо суб'єкт господарювання, не є підприємством торгівлі та громадського харчування, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва з оформленням прибуткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, підприємство може не застосовувати РРО.

Пунктом 1 ст. 17 Закону про РРО наводиться перелік порушень, при виявлені яких передбачено фінансові санкції у розмірі:

- вчинене вперше - 1 гривня; 

- за кожне наступне вчинене порушення - 100 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Серед переліку таких порушень є встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Водоп`янова Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Післяплата через Нову пошту та Укрпошту: коли потрібен РРО/ПРРО ?
    ФОП здійснює продаж товарів та відправляє їх покупцям через Нову пошту та Укрпошту на умовах післяплати. Оплата здійснюється покупцем у відділенні або через платіжні інструменти, після чого кошти перераховуються на банківський рахунок ФОПа. Чи виникає у такому випадку обов’язок застосовувати РРО/ПРРО та формувати фіскальний чек?
    13.04.202642
  • Виправлення помилок у касових ордерах та журналі реєстрації у 2026 році (аудіоверсія)
    Як діяти, якщо бухгалтер припустився помилки під час оформлення видаткового касового ордера, а також неправильно вказав суму в паперовому журналі реєстрації касових документів? Чи можна закреслити помилку в самому ордері і як правильно внести виправлення до журналу, щоб не отримати штрафів під час податкової перевірки? Чи відрізняється процедура, якщо ми перейдемо на електронний формат ведення журналу?
    09.04.2026393
  • Відображення виплати зарплати в касовій книзі та контроль ліміту в 2026 році (аудіоверсія)
    Підприємство зняло готівку з поточного рахунку для виплати зарплати працівникам за видатковою відомістю. Строк виплати встановлено 3 дні. Як правильно відображати ці кошти в касовій книзі щодня до закінчення строку виплати, щоб не перевищити ліміт каси? Яким має бути алгоритм дій касира після завершення триденного строку, якщо не всі працівники отримали свої гроші?
    09.04.2026362
  • Оплата за товари на номер картки ФОП: ризики та обов'язок застосування ПРРО у 2026 році (аудіоверсія)
    Фізична особа – підприємець на ІІ групі ЄП реалізує товари. Покупець здійснив оплату за товар зі своєї особистої банківської картки на номер корпоративної картки ФОП (картки-ключа), яка безпосередньо прив'язана до поточного банківського рахунку підприємця. Чи виникає в такому випадку обов'язок застосовувати програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО)?
    09.04.202675
  • Використання WayForPay при наданні геодезичних послуг у 2026 році: чи потрібен РРО?
    Підприємство надає послуги з підключення геодезичного обладнання, розташованого по всій території України, через інтернет. Розрахунки з клієнтами здійснюються через платіжну систему WayForPay (ФК ТОВ). Чи виникає обов’язок застосування РРО під час таких операцій?
    08.04.202629