• Посилання скопійовано

Прямого обов'язку переглядати ліміт каси підприємствам не встановлено

Чи треба переглядати ліміт каси у зв'язку зі зниженням готівкових оборотів?

Перегляд в обов'язковому порядку встановленого раніше ліміту каси передбачено лише у разі застосування ліміту за прогнозними розрахунками (див. запитання 30). Також установлений ліміт каси та строки здавання готівкової виручки, як сказано у п. 5.11 Положення №637, можуть переглядатися:

— у зв'язку зі змінами законодавства України;


— за наявності відповідних факторів об'єктивного характеру (зміни в надходженнях/видатках готівки, внутрішнього трудового розпорядку/графіків змінності тощо).

Виходить, прямого обов'язку переглядати ліміт каси підприємствам не встановлено. Хоча зниження готівкових оборотів може вважатися фактором об'єктивного характеру, за наявності якого рекомендуємо переглянути ліміт.

Як наголошувалося у листі НБУ від 01.12.2009р. №11-113/5438-22292, «скорочення обсягів надходження готівкової виручки до каси підприємства є підставою для перегляду встановленого ліміту каси. Однак вимоги щодо обов'язкового перегляду встановленого ліміту каси у зв'язку зі скороченням обсягів надходження готівкової виручки до каси підприємства Положення не містить».

Отже, обов'язкової вимоги щодо перегляду встановленого підприємством ліміту каси у зв'язку зі скороченням оборотів за надходженнями готівки не визначено. Пунктом 5.11 Положення №637 передбачено лише можливість такого перегляду.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно зберігати чеки з терміналів та Z-звіти?
    ТОВ має мережу магазинів і використовує POS-термінали різних банків. Чи потрібно зберігати чеки (сліпи) з терміналів та Z-звіти РРО?
    04.12.202492
  • Чи потрібно зазначати вагу страви у фіскальному чеку?
    ТОВ веде діяльність ресторану та мобільного харчування. Всі страви та напої продаються порціями. У фіскальному чеку зазначаються назва, кількість (порцій), ціна, вартість. Чи обов'язково має бути у фіскальному чеку зазначений поряд з назвою страви/напою вихід (вага чи обсяг)? Яка відповідальність, якщо вага/обсяг страви чи напою не вказана у фіскальному чеку?
    03.12.202425
  • Як ФОПу-комісіонеру підтвердити суму своєї винагороди та суму, яка належить комітенту?
    ФОП – платник ІІ групи ЄП продає у магазині одяг та канцтовари. Усі операції реєструються через ПРРО. Частину товарів ФОП бере на комісію у інших ФОПів. Комісійна винагорода ФОПа становить 10%, а решта 90% має повернутися постачальнику після продажу товару. Оскільки ФОП заробляє з певної частини товару лише 10%, але пробиває чек ПРРО на всю суму продажу, як можна не включати до доходу (ліміти ФОП) решту 90% коштів, які потім перераховуються постачальнику?
    28.11.202423
  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024752
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024711