• Посилання скопійовано

Середнiй заробiток виплачується за всi робочi днi, на якi було затримано розрахунок

Працiвниковi в день звiльнення не було виплачено належних йому сум. Як розраховується середнiй заробiток за час затримки: за кожен календарний день чи лише за робочi днi?

Пiд час звiльнення працiвниковi виплачують усi суми, що належать йому вiд пiдприємства, установи, органiзацiї, в день звiльнення. Якщо працiвник у день звiльнення не працював, то названi суми мають бути виплаченi не пiзнiше вiд наступного дня пiсля пред'явлення звiльненим працiвником вимоги про розрахунок (ст. 116 КЗпП).

У разi невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звiльненому працiвниковi сум у названi строки пiдприємство повинно виплатити працiвниковi його середнiй заробiток за весь час затримки до дня фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП).

Обчислення середньої заробiтної плати в цьому разi провадиться вiдповiдно до норм Порядку обчислення середньої заробiтної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. №100, виходячи з виплат за останнi два календарних мiсяцi роботи, що передують подiї, з якою пов'язана вiдповiдна виплата. Нарахування виплат, що обчислюються iз середньої заробiтної плати за останнi два мiсяцi роботи, провадиться множенням середньоденного заробiтку на число робочих днiв, якi мають бути оплаченi за середнiм заробiтком.

Середньоденна заробiтна плата визначається дiленням заробiтної плати за фактично вiдпрацьованi протягом двох мiсяцiв робочi днi на число таких робочих днiв (п. 8 Порядку). Законодавством не передбачено, що середньоденний заробiток за час несвоєчасного розрахунку, пiд час звiльнення виплачується з урахуванням календарних днiв.

Отже, середнiй заробiток виплачується за всi робочi днi, на якi було затримано розрахунок, до дня фактичного розрахунку включно.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Джерело: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 2861
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024555
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 332
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 030
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202458