• Посилання скопійовано

Готуємось до складання річної фінзвітності!

Які основні операції необхідно здійснити перед складанням річного балансу?

Перед складанням річної фінансової звітності необхідно здійснити цілий ряд господарських операцій, що є необхідними для подальшого правильного перенесення залишків і оборотів по рахунках синтетичного обліку до відповідних статей фінзвітності. До їх числа можна віднести нижчезазначені операції.

1. Відобразити в обліку результати річної інвентаризації (відповідні операції відображаються в обліку в періоді завершення інвентаризації, яка обов'язково проводиться перед складанням річного фінансового звіту).

2. З врахуванням, зокрема, результатів інвентаризації, перекваліфікувати при потребі активи й зобов'язання, при потребі — списати їх або нарахувати або відкоригувати резерви. Мова йде про те, що в бухгалтерському обліку в складі оборотних активів не можуть обліковуватися необоротні активи (наприклад, довгострокова дебіторська заборгованість) і навпаки. Аналогічно в складі довгострокових зобов'язань не можуть бути відображені поточні зобов'язання (наприклад, частина довгострокового кредиту банку, що підлягає погашенню протягом наступного року) і навпаки. Відповідні зміни відображаємо в бухгалтерському обліку.

3. Якщо підприємство веде облік розрахунків з контрагентами без застосування рахунків обліку виданих й отриманих авансів (тобто «згорнуто», що загалом не відповідає Інструкції №291, однак практикується багатьма підприємствами), на дату річного балансу потрібно відповідні статті розгорнути (аванси віднести на відповідні субрахунки 371 і 681 або провести їх аналітичне виділення).

4. У раз обліку овердрафтів за кредитом рахунку обліку коштів у банку (31) на кінець року віднести їх на рахунок обліку кредитів банку (рахунок 60).

5. Нарахувати амортизацію основних засобів і нематеріальних активів, а також відобразити в обліку всі інші необхідні операції за останній звітний місяць (квартал) відповідного року.

6. Відобразити нарахування податків і зборів, що виникають у результаті діяльності підприємства у звітному році. Якщо на момент складання балансу достовірних даних про суму таких податків немає, але вони істотні, варто нарахувати відповідні резерви. Зокрема, йдеться про відображення у фінансовій звітності сум річного податку на прибуток, суму якого потрібно буде віднести на фінансовий результат (рахунок 79).

7. Закрити рахунки обліку витрат періоду (92, 93, 94), що повністю відносяться до операційних витрат у періоді їх виникнення, рахунок обліку інших (неопераційних) витрат — 97 шляхом віднесення їх дебетового залишку на фінансовий результат (рахунок 79). При використанні 8-го класу рахунків (за економічними елементами) перед цим також закрити 8-й клас рахунків.

8. Закрити рахунки обліку доходів (рахунку класу 7) шляхом віднесення їхнього кредитового залишку на фінансовий результат (рахунок 79).

9. Визначити річний фінансовий результат — прибуток або збиток шляхом віднесення відповідного залишку за рахунком 79 на відповідний субрахунок рахунку 44.

10. Вивести сальдо на одному із субрахунків рахунку 44 (441, 442).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»