• Посилання скопійовано

Операцій з придбання товарів: бухоблік

Як відобразити в бухобліку операції з нарахування податкового зобов'язання при придбанні товарів, послуг, необоротних активів для повного або часткового використання в операціях зазначених у підпунктах а-г п.198.5 ст.198 ПКУ?

Почнемо с того, що Ви повинні визначитись яку суму ПДВ Вам потрібно нарахувати у зв’язку із застосуванням п.198.5 ПКУ, тобто визначити базу на яку буде нараховано ПДВ байдуже за якимось одним із підпунктів цього пункту або за всіма одразу від «а» до «г».  Коли ця сума за підсумками звітного періоду буде визначена на неї Ви робите проводку Дт 643 «Податкове зобов’язання» Кт 641/ПДВ «Розрахунки по податках». Звісно, що сплата нарахованого таким чином податку повинна відобразитись у Вас проводкою Дт 641/ПДВ «Розрахунки по податках» та Кт 315 «Спеціальні рахунки у національній валюті». 


Далі у нас залишилось дебетове сальдо по рахунку 643 «Податкове зобов’язання», яке повинно збільшити первісну (балансову) вартість оборотного чи необоротного активу, в залежності від того, що Ви використовували не в господарській діяльності:

• якщо це були запаси, то згідно п.9 ПСБО 9 «Запаси» до первісної вартості запасів зараховують суми непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству (в Вашому випадку ПДВ – це непрямий податок, який фактично не відшкодовується). Тому, робимо проводку Дт 20 «Виробничі запаси» (або можливо Дт 22  «МШП») Кт 643 «Податкове зобов’язання» 

• якщо це були основні засоби, то згідно п.8 ПСБУ 7 «Основні засоби» до первісної вартості основних засобів зараховують суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються підприємству). Тому, робимо проводку Дт 10 «Основні засоби» (або можливо 11 «Інші необоротні активи») Кт 643 «Податкове зобов’язання». 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Чи можна визнати податковий кредит з ПДВ у першому кварталі, а відповідні витрати в бухобліку – в четвертому?
    Щоб не показувати збитки у 1 кварталі 2024 р., акти виконаних робіт березня підприємтво перенесло на 39 рахунок. Податкові накладні за цими актами були відображені в декларації з ПДВ згідно з датою актів у березні 2024 р. Чи є ризик, що цей податковий кредит не визнають під час перевірки, якщо витрати будуть відображені у 4 кварталі 2024 р., або ці послуги не будуть відображені, як витрати, а списані на 44 рахунок (тобто за рахунок прибутку)?
    07.05.202438
  • ГО фінансує розробки, які проводить ТОВ: який бухоблік витрат та результатів такої співпраці?
    ТОВ уклало договір на виконання дослідно-конструкторських та технологічних робіт з громадською організацією (ГО). ГО передає ТОВ матеріали, інструменти та сплачує за розробку, при цьому результати роботи залишаються у виконавця. Виконавець згідно з проведеною розробкою зробив конструкторську документацію та отримав технічні умови (ТУ), які належать виконавцю. Як обліковувати ТМЦ (матеріали та інструменти) у ТОВ та результати виконаних робіт – конструкторську документацію, ТУ, дослідні моделі виробів?
    07.05.20246
  • Курсові різниці при отриманні та оплаті послуг Google
    Між ТОВ та компанією Google укладено договір з надання послуг (надання інтернет-платформи). ТОВ має корпоративну гривневу картку. Нарахування за послуги компанією Google проводяться щомісяця 1 числа у валюті USD. Списання коштів за послуги з корпоративної картки проводяться у гривні щомісяця до 5 числа. Наприклад: 01.01.2024 р. - нарахування за послуги компанією Google за січень 2024 р. – 84,29 USD, а 04.04.2024 р. – списання оплати за послуги за січень 2024 з корпоративної картки – 3245,17 грн. який бухоблік?
    07.05.202420
  • Чи дисконтувати заборгованість, яка щорічно подовжується?
    Підприємство – резидент України отримало від нерезидента в 2019 році позику на один рік, яку потім щорічно подовжували, і яку планується повернути в 2024 році. Чи вважається заборгованість за такою позикою довгостроковою і чи слід її дисконтувати?
    06.05.202465
  • Оренда паркомісць для працівників: облік та податки
    Юрособа орендує паркомісця у юрособи для працівників біля орендованого офісу. Як це провести в обліку? Чи є право на податковий кредит? Чи потрібно утримувати із працівників податки ПДФО, ВЗ та нараховувати ЄСВ?
    06.05.202423