• Посилання скопійовано

Исправляем ошибку в коде УКТ ВЭД в налоговой накладной

В налоговой накладной допущена ошибка в коде УКТ ВЭД. Как правильно составить расчет корректировки? Нужно ли выписывать еще одну накладную?

Согласно действующего Порядка заполнения налоговой накладной, в этом первичном документе можно откорректировать любой реквизит, за исключением порядкового номера и даты составления. Однако этого нам в данном случае и не потребуется.

Таким образом, на основании ошибочно составленной налоговой накладной создаем к ней Приложение 2 «Расчет корректировки количественных и суммарных показателей НН». В табличной части этого документа должно быть две строчки:

• в первой строке надо повторить ошибочную запись (с неправильным кодом УКТ ВЭД), однако количество товаров, объект обложения и сумма НДС в этой строке заполняются со знаком «-».

• во второй строке все суммарные и количественные показатели должны иметь позитивное значение, а в соответствующем поле должен появиться правильный код УКТ ВЭД. 

Что касается даты составления расчета корректировки, то поскольку он составляется с целью исправления ошибки, то дата его составления это дата обнаружения ошибки, т. е., очень условный показатель, который, по сути, может быть любым. Поставщик может оформить расчет корректировки хоть той же датой, на которую выписана ошибочная накладная, а может оформить этот документа на следующий день или через несколько месяцев. 

Регистрировать этот документ в едином реестре будет поставщик, поскольку сумма налогового обязательства не корректируется.

В отношении основания для составления корректировки нужно указать причину, по которой эта корректировка составляется, например, «Виправлення помилки в коді УКТ ЗЕД». 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202424
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202421
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202466