• Посилання скопійовано

Ведение реестра налоговых накладных не обязательно

Контрагент выписал налоговую накладную №1 с ошибкой, зарегистрировал ее. Сделал к ней обнуляющую корректировку №2, которую зарегистрировало предприятие. А затем выписал и зарегистрировал правильную налоговую №3. Какие налоговые включать в декларации по НДС в Додаток 5?

Вопрос: Контрагент выписал налоговую накладную №1 с ошибкой, зарегистрировал ее. Сделал к ней обнуляющую корректировку №2, которую зарегистрировало предприятие. А затем выписал и зарегистрировал правильную налоговую №3. В декларации по НДС в Додаток 5 надо включать налоговые №1 и №3, а в Д1 -корректировку №2? Или достаточно отразить только последнюю правильную налоговую №3?

Ответ: К сожалению на законодательном уровне описанная в вопросе ситуация не описана. В период, когда ведение реестра выданных и полученных налоговых накладных, а так же корректировок к ним было обязательным для всех плательщиков НДС, налоговая накладная №1 и корректировка к ней, безусловно, должны были бы попасть в этот реестр, а на основании его и в отчетность предприятия (декларация НДС и Приложение 1 к этой декларации). На данный момент ведение реестра налоговых накладных не обязательно.


Таким образом, предприятия самостоятельно разрабатывает формы для налогового учета НДС, хотя на законодательном уровне не запрещено пользоваться старыми формами, которые утратили силу.

Учитывая вышесказанное, считаем, что предприятие в праве само принять решение, как ему учитывать налоговые накладные и корректировку в данном случае. Оба описанные Вами в вопросе варианта учета этих первичных документов, имеют право на жизнь, поскольку ни один из них не противоречит действующему законодательству. Если бы расчет корректировки к налоговой накладной №1 не обнулял ее, то, безусловно, оба эти документа должны были найти свое место в налоговом учете предприятия. Однако, в Вашем случае, в результате выписки налоговой накладной №1 и корректировки к ней у предприятия не возникает налоговых обязательств по НДС, поэтому учет этих документов предприятие может осуществлять по своему усмотрению

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    Сьогодні 18:3010
  • Строки реєстрації РК на повернення авансу
    Чи можна у липні 2025 року зареєструвати розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН), складеної 16.08.2023 р. на отримання авансу за послуги? РК складається у зв'язку з поверненням цього авансу. Які граничні строки для такої реєстрації?
    Сьогодні 17:509
  • Повернення помилково, надміру сплачених зобов’язань та пені з бюджетного рахунку відмінного від ПДВ, на е-рахунок платника ПДВ
    Платник не може повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань та пені з бюджетного рахунку відмінного від ПДВ, на якому обліковується така переплата, на електронний рахунок платника ПДВ
    08.07.202523
  • Купівля - продаж майнових прав на нерухомість: які податкові наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування - платник ПДВ планує придбати майнові права на нерухоме нежитлове майно. Чи оподатковується така поставка ПДВ? Які податкові наслідки для ТОВ у разі подальшого продажу таких прав (без оформлення документів на право власності на нерухомість), зокрема, якщо продаж здійснюватиметься за ціною, нижчою ціни придбання?
    08.07.202539
  • Уточнюючий розрахунок з ПДВ після розблокування РК
    РК на зменшення ПЗ, заблокований у квітні 2024 року, розблоковано в червні 2025 року. У декларації з ПДВ за квітень 2024 р. цей РК було відображено в таблиці 1.2 Додатка 1. Як у червні 2025 р. коректно скласти та подати уточнюючий розрахунок до декларації за квітень 2024 р.? Чи потрібно подавати Додаток 1 разом з УР і як його правильно заповнити?
    08.07.2025384