• Посилання скопійовано

Повернення товару: відображення в податковій накладній

Як відобразити в податковій накладній за щоденним підсумком операцію з повернення покупцю коштів при поверненні ним товару, якщо товари з цим кодом УКТЗЕД не були продані у цей день?

Перш за все потрібно зауважити, що  податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Датою виникнення ПЗ з ПДВ, є: в разі постачання товарів (послуг) за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника ПДВ, або дата відвантаження товарів (для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послу). Відповідно ПН складається на кожне повне або часткове постачання товарів (послуг), а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). 

Податкова накладна за щоденними підсумками операцій складається також у разі здійснення постачання товарів (послуг) за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), розрахунки за які проводяться через касу або реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника).

За умовами запитання, платник ПДВ здійснює повернення коштів за фактом повернення покупцем придбаного товару. У цьому разі слід застосовувати норми ст. 192 ПКУ, за якою встановлено порядок коригування ПЗ з ПДВ. Коригування здійснюється на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (додаток 2 до Порядку №957, затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957) який реєструється в Єдиному реєстрі податкових накладних. 


У разі повернення коштів покупцю-неплатнику ПДВ, зменшити суму ПЗ з ПДВ продавець має право при виконанні встановлених п. 192.2 ПКУ вимог. А саме здійснити перерахунок сум ПДВ дозволяється лише при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості, у тому числі при перегляді цін, пов'язаних з гарантійною заміною товарів або низькоякісних товарів відповідно до закону (Закон України від 12.05.1991 р. №1023-XII "Про захист прав споживачів") або договору. 

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних. Відповідно до п. 22 Порядку №957 розрахунки коригування до податкових накладних, які не видаються покупцю підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних продавцем.

На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни. У разі здійснення коригування сум ПДВ за операціями з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, у графі 4 розрахунку коригування вказується код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД (аналогічний код який зазначався у ПН). Сума коригування ПЗ з ПДВ в результаті повернення товару споживачем, при умові повернення коштів продавцем буде зазначено у рядку “Сума коригування податкового зобов'язання та податкового кредиту” у графі 10 (або 11) розрахунку коригування. 

При умові дотримання зазначених вище вимог, результат перерахунку ПЗ з ПДВ продавця відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період в якому складено розрахунок коригування. 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»