• Посилання скопійовано

Накладна виписана з помилками, але зареєстрована вчасно: що з податковим кредитом?

Податкова накладна від 20.04.2015 р. виписана з помилками, але зареєстрована вчасно у ЄРПН . Коли контрагент має право включити до податкового кредиту, якщо постачальник випише розрахунок коригування у травні?

Вчасно зареєстрована, але невірно оформлена ПН не дає права покупцю на ПК з ПДВ. Законом №71 внесено зміни до п. 192.1 ПКУ, відповідно до яких розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Розрахунок коригування складається постачальником товарів (послуг) у порядку, встановленому для податкових накладних. У випадку, коли сума компенсації не змінюється, РК реєструється постачальником. Питання складання розрахунку коригування до податкової накладної, коли не змінюється сума компенсації, були розглянуті податківцями в їх листі від 17.02.2015 р. N 5292/7/99-99-19-03-02-17.


Строк реєстрації РК – 15 к.д. (п.201.10 ПКУ). Із запитання незрозуміло, чи вчасно буде зареєстрований цей РК в травні чи із запізненням (після 15 к. д. за днем оформлення такого РК).

Якщо продавець виписує невірно оформлену ПН і в цьому ж місяці виправляючий її РК, то за датою ПН він відображає свої ПЗ з ПДВ (виправляючий РК продавець у себе в обліку не відображає, додатково див. ЗІР категорія 101.23).

У покупця трохи інша ситуація: якщо виправляючий РК оформлено в квітні і зареєстровано в травні, але без порушення граничних строків 15 к. д., то його можна відображати у складі ПК з ПДВ за квітень 2015, якщо ж по цьому РК матиме місце порушення строків реєстрації, такий РК збільшить ПК з ПДВ за травень 2015 року.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловська Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    Сьогодні 18:308
  • Строки реєстрації РК на повернення авансу
    Чи можна у липні 2025 року зареєструвати розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН), складеної 16.08.2023 р. на отримання авансу за послуги? РК складається у зв'язку з поверненням цього авансу. Які граничні строки для такої реєстрації?
    Сьогодні 17:505
  • Повернення помилково, надміру сплачених зобов’язань та пені з бюджетного рахунку відмінного від ПДВ, на е-рахунок платника ПДВ
    Платник не може повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань та пені з бюджетного рахунку відмінного від ПДВ, на якому обліковується така переплата, на електронний рахунок платника ПДВ
    08.07.202523
  • Купівля - продаж майнових прав на нерухомість: які податкові наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування - платник ПДВ планує придбати майнові права на нерухоме нежитлове майно. Чи оподатковується така поставка ПДВ? Які податкові наслідки для ТОВ у разі подальшого продажу таких прав (без оформлення документів на право власності на нерухомість), зокрема, якщо продаж здійснюватиметься за ціною, нижчою ціни придбання?
    08.07.202539
  • Уточнюючий розрахунок з ПДВ після розблокування РК
    РК на зменшення ПЗ, заблокований у квітні 2024 року, розблоковано в червні 2025 року. У декларації з ПДВ за квітень 2024 р. цей РК було відображено в таблиці 1.2 Додатка 1. Як у червні 2025 р. коректно скласти та подати уточнюючий розрахунок до декларації за квітень 2024 р.? Чи потрібно подавати Додаток 1 разом з УР і як його правильно заповнити?
    08.07.2025377