• Посилання скопійовано

Помилкову накладну можна відкоригувати

Від контрагента надійшла зареєстрована податкова накладна в електронному вигляді, але вона містить помилки в обов'язкових реквізитах (адресі). Як діяти в такій ситуації?

У запитанні сказано, що помилка в податковій накладній пов'язана із обов'язковими реквізитами. Зауважимо, що до таких обов'язкових реквізитів як адреса, згідно пп. “ґ” п. 201.1 ПКУ, належить місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованого як платник податку. Проте, у п. 7 Порядку №957 сказано, що порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права отримувачу покупцю на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту. А п. 6 Порядку №957 вимагає зазначати у податковій накладній реквізит “Місцезнаходження (податкова адреса) постачальника (продавця)” та “Місцезнаходження (податкова адреса) отримувача (покупця)”. Адреси вказуються з урахуванням вимог ст. 45 ПКУ та ст. 29, 93 ЦКУ (адреса, яка зазначена у відомостях, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).  

З 01.01.2015 р. п. 192.1 ПКУ допускає у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної складати розрахунок коригування (додаток 2, затверджений наказом Мінфіна від 22.09.2014 р. №957 "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної"). Якщо виправляється помилка, яка не пов'язана із зміною суми компенсації в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. Увага, виправити такі реквізити податкової накладної як дата складання та порядковий номер Порядком №957 не дозволено.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних. І як показує практика, виправити у розрахунку коригування лише дані заголовної частини податкової накладної, зокрема адресу, без заповнення вартісних показників через Єдиний реєстр податкових накладних не вдається (офіційних роз'яснень наразі немає). Відповідно, щоб мати можливість здійснити виправлення, постачальнику доведеться у розрахунку коригивування відобразити правильні дані заголовної частини (шапки), кількісні та вартісні показники відобразити з мінусом, а наступна строка буде містити аналогічні показники з плюсом.

Таким чином, розрахунок коригування до певної податкової накладної (про що зазначається у заголовній частині) буде містити виправлені, вірні дані, зокрема адресу. Якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється постачальником.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.202519
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.2025114
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202580
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025226
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.2025115