• Посилання скопійовано

На виправлення помилки у податковій накладній – 15 днів

Постачальник зареєстрував податкову накладну, в якій ЕЦП не відповідає прізвищу особи, яка її виписала. Вже пройшло 15 днів. Чи можна виправити помилку?

Да, можно. С 01.01.2015 г. возможна регистрация налоговых накладных и по окончании предельного строка регистрации, установленного п. 201.10 ПКУ (15 календарных дней с даты их составления). 

Это дает возможность поставщику исправить данную ошибку, опять таки, новым способом, действующим с  01.01.2015 г. Если была допущена ошибка при составлении налоговой накладной, то она исправляется путем составления расчета корректировки к ней (п. 192.1 НКУ).  

В вашем случае ошибка допущена не в табличной части налоговой накладной, а в наложенной на нее подписи. Поэтому для ее исправления, с нашей точки зрения, нужно составить расчет корректировки, полностью аннулирующий неправильную налоговую накладную (с отрицательными значениями базы начисления и суммы налога в табличной части, причина выписки, например «Исправление ошибки», но желательно указать такую причину подробно), и выписать новую налоговую накладную, составив и зарегистрировав ее правильно.

Однако, чем быстрее ошибка будет исправлена, тем меньше шансов у поставщика попасть под штрафы, установленные п. 120-1.1 НКУ (из которых до 01.07.2015 г. не действует только один, в размере 10% за нарушение срока регистрации налоговой накладной не более, чем на 15 календарных дней).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202414
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243161
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024216