• Посилання скопійовано

Придбані до 1 квітня 2014 р. ліки реалізуються із застосуванням ставки 7 %

Аптека комунальної власності на 1 квітня 2014 р. не ввела 7% ПДВ на залишки товару. Товар відпускали без ПДВ і з ПДВ на ліки, які отримували з 1 квітня за державні кошти. Чи правильно буде проводити частину вимог з ПДВ, а частину без ПДВ?

З 1 квітня 2014 року з пункту 197.1 ПКУ  виключено підпункт 197.1.27, в результаті чого скасовується режим звільнення від оподаткування операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі і тих, які реалізуються аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Одночасно з цієї ж дати запроваджено оподаткування таких товарів за ставкою 7 відсотків (підпункт "в" пункту 193.1 статті 193 розділу V Кодексу).  

Щодо виробів медичного призначення, до яких застосовувалася ставка 7%, з 01.04.2014 р., діяти слід було згідно із роз’ясненням, наданим Міндоходів у листі від 04.04.2014 р. № 7860/7/99-99-19-04-02-17. Тимчасово до затвердження нового переліку виробів медичного призначення, ставка 7 відсотків застосовувалася до операцій з постачання виробів медичного призначення, які включені до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 року № 867 "Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість". 

При цьому для застосування ставки податку 7 відсотків зберігалася вимога, встановлена зазначеною постановою для застосування пільги з оподаткування для операцій з постачання виробів медичного призначення:  ставка 7 відсотків застосовуватиметься при постачанні виробів медичного призначення для медичного використання та якщо вони мають відповідне маркування (позначка "*" в переліку).  З 26.04.2014 р. набрав чинності новий перелік – затверджений постановою КМУ від 23.04.2014 р. № 118, який діє до 01.07.2014 р. 

В ПКУ відсутня пільга щодо звільнення від оподаткування ліків, які надаються хворим безоплатно (за рахунок бюджетних коштів). Наразі відсутні і роз’яснення податківців щодо оподаткування таких поставок. Отже, на нашу думку, такі поставки мають оподатковуватися ПДВ на загальних підставах, тобто, за ставкою 7%.

Як роз’яснював Міндоходів у листі від 04.04.2014 р. № 7860/7/99-99-19-04-02-17, придбані до 01.04.2014 лікарські засоби та вироби медичного призначення реалізуються із застосуванням ставки 7 відсотків, незалежно від того, що їх придбання здійснювалося в умовах дії пільгового режиму оподаткування. При цьому, згідно з підпунктом 194.1.1 ПКУ податок визначається у розмірі 7 відсотків бази оподаткування та додається до ціни лікарського засобу чи виробу медичного призначення.

Також зверніть увагу на те, що, за прикінцевими положеннями Закону України від 10.04.2014 р. № 1200-VII, з 1 квітня 2014 року до 1 червня 2014 року до платників податку на додану вартість, які застосовують ставку 7 відсотків до операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, не застосовуються вимоги нормативно-правових актів щодо відображення у касовому чеку відомостей: про код ставки податку на додану вартість за одиницею товару; загальної суми податку на додану вартість за кожною позицією (групою товарів); загальної суми коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням податку на додану вартість.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243811
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024248