• Посилання скопійовано

Відображаємо в Реєстрі податкових накладних аркуш коригування до митної декларації та Розрахунок коригування від постачальника

Як відобразити в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних розрахунок коригування, отриманий від оператора мобільного зв’язку? Як вносити до Реєстру ПН аркуш коригування до митної декларації?

При отриманні Розрахунку коригування (далі-РК) від постачальника р. ІІ Реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі – Реєстр ПН), заповнюється наступним чином:

 - у графі 1 записується порядковий номер, який відповідає порядковому номеру запису в Реєстрі ПН. Указаний номер запису переноситься на документ за яким здійснюють такий запис; 

 - у графах 2, 3 - відповідні дати отримання та виписки документа;

 - у графі 4 вказується номер відповідного документа; 

 - у графі 5 – вказується „РКП” – якщо РК до ПН, складений на паперових носіях або „РКЕ” – якщо ви отримали електронний РК;

 - у графі 6 - найменування постачальника;

 - у графі 7 – тут слід вказати ІПН постачальника;

 - у графі 8 – вказується загальна сума, включаючи ПДВ;

 - у графах 9, 11, 13 та 15 – зазначається сума поставки товару/послуги на яку було здійснено коригування.

у графах 10, 12, 14 та 16 – зазначається сума ПДВ на яку було здійснено коригування. 

Оскільки записи в графах 8-16 проводять на підставі РК, то такий запис проводять з відповідним знаком ( + чи - ).

Відображення аркуша коригування до митної декларації (далі – МД) в Реєстрі ПН. 

Згідно п. 37 Постанова КМУ від 21.05.2012 р. №450 ”Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій”, аркуш коригування є невід’ємною частиною МД. 

В Реєстрі ПН цю операцію слід відобразити в розділі ІІ. в графі 5 "вид документа” слід вказати або „МДП” – якщо було складено МД на паперових носіях, або „МДЕ” – якщо ви складали електронну МД.

А в графі 7 „індивідуальний податковий номер” зробити запис умовного податкового номеру 300000000000 (за аналогією з імпортом). 

Решту граф Реєстру ПН заповнюють в звичному порядку. 

Якщо за аркушем коригування МД зменшують митну вартість імпортованого товару, то графи 8-16 слід показати із знаком „ – „. При цьому такі графи заповнюють саме на суми коригування (а не на загальну вартість імпорту і нарахованого ПДВ). 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Рорат Василий

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ЖБК при продажу квартир: ПДВ-реєстрація
    ЖБК реалізує квартири в новобудові. Операція з першого постачання житла звільнена від ПДВ. Чи виникає у ЖБК обов'язок зареєструватися платником ПДВ, якщо обсяг таких звільнених операцій за місяць перевищить 1 млн грн?
    25.07.202520
  • Зміна ціни після передоплати: ПН та РК
    Підприємство виставило рахунок на 1 одиницю товару. Отримано передоплату 50% - виписано податкову накладна на 0,5 одиниці товару. Після цього відбулося збільшення ціни товару (підписано додаткову угоду до Договору). Після підписання додаткової угоди покупець зробив доплату за товар - доплатив різницю між авансом та новою ціною товару. Остання подія - відвантаження товару. Як повинні виписуватися ПН по доплаті та РК до ПН по передоплаті? Яка причина коригування повинна бути вказана в РК?
    25.07.202541
  • Обов'язкова реєстрація платником ПДВ
    Підприємство – неплатник ПДВ. Загальний обсяг операцій за останні 12 місяців перевищив 1 млн грн (400 тис. грн передоплати за продаж товару від резидента України та 1,5 млн грн передоплати від нерезидента за експорт товару). Чи виникає обов'язок реєстрації платником ПДВ?
    25.07.2025128
  • Нюанси звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України
    Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пп. 87 - 1 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується виключно до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, визначених пп. 9 - 36 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ
    24.07.202537
  • Чи подавати Таблицю даних платника ПДВ, якщо коди УКТ ЗЕД старого та нового продукту відрізняються на декілька цифр?
    Виробниче підприємство-платник ПДВ почало виготовляти нові види готової продукції. До цього на всі старі види готової продукції були подані Таблиці даних платника ПДВ. Чи потрібно на нові види готової продукції подавали Таблиці даних у випадках, якщо код УКТ ЗЕД співпадає на перші чотири цифри з видами продукції, на які колись вже подавались Таблиці даних, або у випадку нового коду УКТ ЗЕД?
    23.07.2025197