Оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є доходи фізичних осіб, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, то при визначенні об'єкту оподаткування в частині зарплатних виплат слід керуватися підпунктом 14.1.148 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Також з метою визначення об'єкту оподаткування податком на доходи фізичних осіб використовується Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. №5 (далі — Інструкція №5). Саме на цей документ посилається Міндоходов в листі від 06.08.2013 р. №9531/5/99-99-17-03-03-16.
Сума допомоги з тимчасової непрацездатності, Сума допомоги по вагітності і пологам, а також оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності коштами підприємства не відносяться до фонду оплати праці відповідно до підпунктів 3.2-3.3 Інструкцій №5.
Тому підстав дня утримання військового збору з декретних немає. З декретних необхідно утримувати тільки єдиний внесок.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити