• Посилання скопійовано

Суммы возмещений расходов по командировкам нужно отражать в отчете №1-ДФ

Нужно ли включать возмещенную стоимость проезда к налогооблагаемому доходу работника?

Если правильно поняли суть вопроса, речь идет не о налогообложении прибыли предприятия, а об отражении сумм возмещения понесенных работником во время командировки расходов в Налоговом расчете  сумм дохода, начисленного  (уплаченного) в пользу  плательщиков налога, и сумм удержанного из них налога  (форма №1ДФ), утвержденного приказом ГНАУ от 24.12.2010 г. № 1020 (далее – приказ № 1020).  

Согласно пп. 168.2.2 и 168.1.1 НКУ юрлица являются налоговыми агентами по НДФЛ в случаях выплаты своим работникам доходов. А по пп. 14.1.180 НКУ, налоговый агент по НДФЛ, независимо от формы начисления, выплаты, предоставления (в денежной или неденежной форме) обязан начислить, удержать и уплатить НДФЛ в бюджет от имени и за счет физлица, из доходов, которые выплачиваются такому лицу, вести налоговый учет, подавать налоговую отчетность контролирующим органам и нести ответственность за нарушение его норм в порядке, установленном НКУ. 

При этом, НКУ не содержит четкого перечня доходов, которые обязательно нужно отражать в отчете по форме 1-ДФ. Как указано в «Базе знаний» на сайте Миндоходов (подкатегория 103.25):

-  в соответствии с пп.165.1.11 НКУ в общий месячный (облагаемый НДФЛ) доход физлица не включаются средства, полученные на командировку или под отчет, рассчитанные согласно п. 170.9 НКУ и р. ІІІ НКУ (т.е., те суммы, которые, в том числе, согласно пп. 140.1.7 НКУ можно относить в состав расходов на командировки). К ним же, судя из указанной консультации, относятся и суммы возмещения работодателем расходов на командировку, понесенных работником из собственных средств; 

- в соответствии с пп. 140.1.7 НКУ при определении объекта обложения налогом на прибыль учитываются расходы на командировки физлиц, которые пребывают в трудовых отношениях с плательщиком налога на прибыль, в том числе, в пределах фактических расходов командированных лиц на проезд (в том числе провоз багажа, бронирование транспортных билетов) как до места командировки и назад, так и по месту командировки (в том числе на арендованном транспорте).

Исходя из этого Миндоходов указывает: «оскільки підприємство (юридична особа) лише компенсує витрати працівника на відрядження,.. то податковий розрахунок за формою № 1ДФ подавати не зобов’язано». Безусловно, речь идет о том, что не обязано подавать форму №1-ДФ предприятие только в том случае, если в отчетном налоговом периоде (квартале) оно не начисляло и не выплачивало других сумм доходов и НДФЛ, требующих отражения и подачи такого отчета.  

Однако, согласно описания признака дохода 118 (приложение 2 к порядку, утвержденному приказом № 1020), с этим признаком дохода должны отражаться  в отчете по форме 1-ДФ  «Кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт, у тому числі надміру витрачені та не повернуті у  встановлені законодавством строки». Из чего автор приходит к выводу, что, согласно порядка заполнения и подачи данного отчета, утвержденного приказом № 1020, отражать в отчете по форме 1 ДФ суммы начисленных и выплаченных работнику сумм возмещений расходов по командировкам все же нужно.    

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202413
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024127
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434