• Посилання скопійовано

Оплата через інтернет: чи потрібен РРО?

Клієнт оплатив за товар платіжною карткою через сайт інтернет-магазину. Чи потрібно йому друкувати чек РРО чи це вважається безготівковою оплатою?

Давайте визначимося спочатку із тим, чи відповідає така операція визначенню безготівкової операції і який документ потрібно в такому разі надати покупцю.

Вимоги Закону про РРО поширюються на всіх без винятку СГ, за умови що їхня господарська діяльність відповідає певним характеристикам (абз. 1 ст. 3 Закону про РРО):

— проведення розрахункових операцій (далі — РО) при продажу товарів (наданні послуг) у готівковій формі;

— проведення РО при продажу товарів (на¬данні послуг) у безготівковій формі (із засто¬суванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо);

— операції з приймання готівки для подаль¬шого її переказу.

Тобто фактично вищезазначена норма прив’язує сферу застосування РРО до конкретних видів РО: готівкові розрахунки, безготівкові із застосуванням банківських карток та приймання готівки для подальших переказів.

Але чи потрібен в нашому випадку РРО? На нашу думку, ні, і ось чому. Згідно з п. 12 ст. 9 Закону про РРО, маємо таку умову незастосування РРО: «Якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції за розрахунками в готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо.)». Це саме наш варіант: у місці отримання товару готівковий розрахунок не здійснювався, товар, очевидно, був доставлений або кур’єром або поштою, оплата також була здійснена віддалено. Якби покупець розрахувався карткою в офісі і тут же отримав свій товар, без РРО було б не обійтися. Такою є наша позиція. Разом з тим, податківці, як завжди, до всього мають фіскальне ставлення. У своєму листі від 30.03.2015 р. №6556/6/99-99-22-07-03-15 податковий орган наголошує, що при здійсненні розрахунків за товари (послуги) суб’єкти господарювання, у тому числі в разі здійснення безготівкових розрахунків із використанням мережі інтернет, зобов’язані застосовувати РРО. 

Разом з тим  податківці наводять тільки пару видів послуг  (надання інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп’ютерних та інших програм за допомогою мережі інтернет)  у разі, коли місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карток Visa і MasterCard, визначити неможливо, і тому в такому випадку, вважають вони,  РРО не використовується.

Тепер щодо розрахункового документа. Згідно ст.3 Закону про РРО продавець має обов’язково видати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи випадки, коли замовлення або оплата послуг здійснюєть¬ся з використанням інтернету, при отриманні таких послуг або при відмові від них, розрахунковий документ встановленої форми, на повну суму проведеної операції (касовий чек, товар¬ний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо).  У листі від 30.03.2015 №6556/6/99-99-22-07-03-15 також підкреслюється, що розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу інтернет видаються тільки у разі їх (товарів або послуг) безпосереднього надання споживачу. Чи повинен розрахунковий документ в інтернет-торгівлі мати якісь особливості? Податківці говорять, що розрахунко-вий документ загалом, і в інтернет-торгівлі зокрема, має відповідати виключно загальному визначенню розрахункового документа, наведеному в абз.15 ст. 2 Закону про РРО. Втім, правила платіжних систем можуть встановлювати й інші розрахункові документи, але всі вони мають відповідати вищенаведеному визначенню. Наразі всі користуються фіскальним касовим чеком.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202439
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202462
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024111
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024593
  • Міжнародні пасажирські перевезення: чи потрібно застосовувати РРО?
    ТОВ, платник єдиного податку за ставкою 5%, займається регулярними міжнародними перевезеннями. Водії на маршруті за готівку продають квитки (свій бланк, без серії та номера). Кошти отримані за квитки водії протягом рейсу витрачають на пальне, ремонт та інше. Після закінчення рейсу залишок готівки здається в касу ТОВ, касир оприбутковує готівку в сумі проданих квитків і вносить на рахунок ТОВ. Чи необхідно в даній ситуації застосовувати РРО?
    05.02.2024118