• Посилання скопійовано

Зменшений ЄСВ до зарплати сумісників не застосовується

У штаті юрособи - платника єдиного податку є один сумісник. Чи має право роботодавець застосовувати понижуючий коефіцієнт, якщо з 01.01.2015 р. середня зарплата по підприємству становить понад три мінімальні зарплати?

Запитання: У штаті юрособи-платника єдиного податку є один сумісник. Чи має право роботодавець застосовувати понижуючий коефіцієнт, якщо з 01.01.2015 р. підприємство виконує такі умови:

1. Середня зарплата по підприємству складає більше трьох мінімальних зарплат;

2. Середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта складає більше 700 грн.;

3. Середня зарплата по підприємству збільшилась більше ніж на 30 відсотків порівнянно з середньою зарплатою за 2014 рік?

Відповідь: На жаль, заробітна плата сумісників обмежена щодо застосування пільгового розміру єдиного внеску. Відповідно, зменшити розмір єдиного внеску до нарахованої бази оподаткування таких працівників неможливо. Згідно ч. 5 ст. 8 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування": ”При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску, встановлені цією частиною, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта бази нарахування”.  

Враховуючи зазначену норму та інші норми цього закону, зменшити розмір єдиного внеску на коефіцієнт не можна до наступних виплат (бази нарахування):

- заробітної плати (доходів) сумісників;

- допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, ставка єдиного внеску залишається  у розмірі 33,2% (ч. 6 ст. 8 зазначеного закону);

-  заробітної плати (доходів) для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, єдиний внесок встановлюється у розмірі 8,41% (ч. 13 ст. 8 зазначеного закону);

-  бази нарахування єдиного внеску для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, розмір єдиного внеску 5,3% (ч. 14 ст. 8 зазначеного закону);

-  бази нарахування єдиного внеску для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, для працюючих інвалідів встановлюється у розмірі 5,5% (ч. 14 ст. 8 зазначеного закону).

В інших випадках, при нарахуванні заробітної плати та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами роботодавцями можуть застосовуватись знижувальні коефіцієнти до бази нарахування доходу, при умові одночасного виконання вимог п. 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014р. № 77-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці". Зауважимо, що відповідність виконання вимог роботодавцям потрібно перевіряти щомісяця.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241701
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202437
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024310
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437
  • Ставка 8,41% до лікарняних за відсутності довідки МСЕК
    Чи потрібно застосовувати ставку ЄСВ 8,41% при нарахуванні електронних лікарняних (нарахування після надання довідки), якщо на час перебування на лікарняних працівник не мав інвалідності і один з лікарняних вже перебував в статусі "готовий до сплати"?
    21.02.20241271