• Посилання скопійовано

Трудовий договір реєструється у держслужбі зайнятості у тижневий строк

Який порядок укладення трудового договору з фізособою-підприємцем?

Згідно зі ст. 24-1 КЗпП, у разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа або за нотаріальним дорученням уповноважена нею особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.

А що ж на практиці?

 


 

При реєстрації трудового договору сторони повинні пред'явити паспорт та подати такі документи:

1) ФО-підприємець — виписку або витяг з Єдиного державного реєстру (Порядок №260 встановлює подання свідоцтва про реєстрацію підприємницької діяльності, потрібно зазначити, що у документі не враховано зміни до Закону №755)14, довідку відповідної ДПІ про ідентифікаційний код (реєстраційний номер);

Відповідно до ч.4 ст. 43 Закону України від 15.05.2003 р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» державним реєстратором видається виписка з Єдиного державного реєстру.

2) працівник, який влаштовується на роботу до фізособи, — трудову книжку, довідку та копію відповідної ДПІ про ідентифікаційний код (реєстраційний номер);

3) особа, яка вперше шукає роботу і не має трудової книжки, — довідку та копію відповідної ДПІ про ідентифікаційний код (реєстраційний номер).

Зверніть увагу: реєстрація трудового договору може здійснюватись:

1) при особистій присутності підприємця та найманого працівника;

2) через довірену особу підприємця в присутності працівника;

3) при особистій присутності підприємця, але без участі працівника.

Якщо підприємець використовує варіант 2, тобто подає документи через довірену особу, то крім наведених документів слід також подати :

— копії і оригінал нотаріально завіреного доручення на представництво інтересів підприємця;

— паспорт довіреної особи.

У випадку використання варіанта 3, тобто відсутності працівника при проведенні державної реєстрації трудового договору, підприємець (або за нотаріальним дорученням уповноважена ним особа) має подати такі документи:

— підписаний сторонами трудовий договір у трьох примірниках із нотаріально посвідченим підписом працівника;

— виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;

— довідку про присвоєння реєстраційного номера (за наявності);

— копію довідки про присвоєння реєстраційного номера, виданої працівникові;

— трудову книжку працівника (за наявності);

— паспорт.

Після подання всіх необхідних документів відповідальна особа центру зайнятості в день подання трудового договору реєструє його у книзі реєстрації трудових договорів. Трудовому договору присвоюється номер і ставиться дата його реєстрації. Якщо працівник був відсутнім при проведенні держреєстрації трудового договору, відповідальна особа центру зайнятості повертає підприємцеві (або за нотаріальним дорученням уповноваженій нею особі) два примірники такого договору з відміткою про реєстрацію.

Підприємець зобов'язаний вручити під розписку працівникові один примірник зареєстрованого трудового договору протягом трьох робочих днів з дня його отримання, а також повернути йому трудову книжку із записом про прийняття на роботу.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Прискорення бронювання нового працівника без довідкового звіту з ЄСВ
    Раніше для швидкого бронювання нового працівника подавали довідковий звіт з ЄСВ. Оскільки цей механізм зараз відсутній у зв'язку з переходом на щомісячний Податковий розрахунок, як можна прискорити відображення даних про щойно прийняту особу в реєстрах Пенсійного фонду та "Дії" для негайної подачі на бронювання, не чекаючи кінця місяця для подання звітності?
    07.07.202513
  • Право на соціальну відпустку на дітей за кілька років
    На яку кількість днів додаткової соціальної відпустки на дітей має право працівниця станом на червень 2025 року, якщо вона працевлаштована з 19 червня 2023 року, має двох неповнолітніх дітей (до 15 років), та з 2015 року до моменту працевлаштування офіційно не працювала?
    07.07.202553
  • Відпустка без збереження зарплати під час воєнного стану: оформлення та звітність
    Працівник ФОП, прийнятий у квітні 2025 року, просить надати відпустку без збереження заробітної плати з червня на підставі ч. 3 ст. 12 Закону №2136. Розглядаються два сценарії: повний місяць відпустки та вихід з неї посеред місяця. Як правильно оформити таку відпустку, відобразити у звітності та розрахувати ЄСВ?
    07.07.2025360
  • Відображення в Додатку 5 другої посади сумісника на одному підприємстві
    Як у Додатку 5 до об'єднаної звітності відобразити прийняття на другу посаду за сумісництвом працівника, який уже працює на цьому ж підприємстві як зовнішній сумісник? Чи потрібно ставити позначку про внутрішнє сумісництво для другої посади?
    04.07.20252371
  • Звільнення сумісника під час лікарняного за власним бажанням
    Зовнішній сумісник, перебуваючи на лікарняному, подає заяву на звільнення за власним бажанням. Як правильно оформити звільнення та чи може комісія із соціального страхування відмовити в оплаті листка непрацездатності?
    04.07.202542