Дійсно, згідно зі ст. 14 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми” від 21.11.1992 р. №2811-ХІІ, матерям, які мають дітей віком до трьох років і вийшли на роботу та працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, що підтверджується довідкою з місця роботи, або одночасно продовжують навчання з відривом від виробництва, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років призначається (виплачується) в повному розмірі.
Тобто, згідно з чинним законодавством, достатнім документом для продовження отримання допомоги у повному розмірі навіть за умов виходу особи, що здійснює догляд за дитиною до 3-х років, на роботу, є довідка з місця такої роботи. Це співпадає і з вимогами п. 20 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 р. №1751, де зазначено: особи, що працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, подають довідку з місця роботи про початок виконання трудових обов'язків на зазначених умовах. Типової форми такої довідки не встановлено, отже, вона може бути оформлена у довільній формі із дотриманням вимог вітчизняного діловодства, або у формі, встановленій органом, що призначає таку допомогу. Подання копій наказу про вихід на роботу такої працівниці чинне законодавство не вимагає.
Але, звісно, оформити такий наказ потрібно, адже, як бачимо із запитання, працівниця планує вийти на роботу до закінчення відпустки по догляду за дитиною. В такому випадку у довільній формі, але із дотриманням вимог вітчизняного діловодства, оформлюється заява. Наприклад, із формулюванням: „Прошу на період (наводиться період, протягом якого працівниця бажає працювати в режимі неповного робочого дня) встановити мені неповний робочий день (далі наводиться опис такого неповного робочого дня, наприклад, 4 робочі години в день) і вважати мене ставшою до виконання посадових обов’язків з (дата), до закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (призначеної наказом №(номер наказу про призначення відпустки) від (дата такого наказу)”.
Відповідно має бути оформлено і наказ. Наприклад, із таким формулюванням:
„Встановити (П.І.П.) неповний робочий час (4 робочих години в день) з ...по... (наводиться період, протягом якого працівниця бажає працювати в режимі неповного робочого дня).
Вважати П.І.П. ставшою до виконання посадових обовязків (посада) до закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, з посадовим окладом згідно штатного розпису.
Підстава: заява працівниці.”
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись