• Посилання скопійовано

Якщо працівник хоче звільнитися в середині відпустки — немає підстав перешкоджати цьому

Працівника відправили у відпустку на 24 календарні дні. Він, пробувши у відпустці 1 тиждень, прийшов і повідомив, що хоче звільниться. Як правильно звільнити такого працівника?

Законодавство забороняє звільнення працівника під час його відпустки або тимчасової непрацездатності лише при розірванні трудового договору з ініціативи роботодавця. А звільнення у зв'язку з розірванням такого договору з ініціативи працівника (ст. 38, 39 КЗпП), а також у деяких випадках припинення трудового договору (ст. 36) у цей період є можливим.

Можливість звільнення під час відпустки (а точніше, в останній день відпустки) навіть


окремо передбачена статтею 3 Закону про відпустки — так звана відпустка з наступним звільненням. Тому відкликати працівника з відпустки для звільнення у день виходу на роботу підстав немає.

Після надходження заяви працівника, який перебуває у відпустці, щодо звільнення його під час відпустки (в останній день або в середині відпустки) за власним бажанням (ст. 38, 39 КЗпП) підприємство зобов'язане через 2 тижні або (за наявності поважних причин) в інший строк розірвати трудовий договір, видавши відповідний наказ про звільнення. У заявах про звільнення доцільно рекомендувати працівникам зазначати день звільнення — конкретну дату, що буде останнім днем перебування їх у трудових відносинах із підприємством.

Якщо працівник все-таки бажає звільнитися в середині відпустки — немає законних підстав перешкоджати його звільненню.

При звільненні з працівником має бути проведено повний розрахунок, що включає виплату йому компенсації за всі дні невикористаної відпустки. Розрахунок цієї компенсації проводиться до дня звільнення включно. Оскільки дні відпустки, що припадали на календарні дні після дня звільнення, вже не вважатимуться днями відпустки, проводиться виправлення (сторнування) нарахованих відпусткових за ці дні.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Звільнення працівниці у декреті при закінченні строкового договору
    Трудовий договір з працівницею укладено в листопаді 2023 року на один рік. У квітні 2024 року вона пішла у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, яка перейде у відпустку для догляду за дитиною. Чи може роботодавець звільнити її в листопаді 2024 року у зв'язку із закінченням строку договору? Чи можливе звільнення після її виходу з відпустки для догляду за дитиною до трьох років?
    Сьогодні 15:5711
  • Нарахування відпускних мобілізованому працівнику при добровільній виплаті допомоги
    Працівник мобілізований до Збройних Сил України з липня 2022 року. Протягом усього періоду служби підприємство щомісяця добровільно виплачує йому матеріальну допомогу в розмірі його посадового окладу. Чи потрібно нараховувати такому працівнику відпускні (тобто чи накопичується в нього право на щорічну відпустку)?
    Сьогодні 11:02101
  • Зайво надані дні відпустки особі з інвалідністю: як діяти?
    При внутрішній перевірці виявлено, що працівнику з інвалідністю III групи протягом останніх п'яти років надавалася щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів замість належних 26. Якими мають бути дії роботодавця для виправлення цієї ситуації?
    Сьогодні 10:0536
  • Визначення базового місяця для індексації новоприйнятих працівників
    Оклад за посадою "підсобний робітник" було збільшено з 01.03.2025 року. Кількість працівників за цією посадою збільшено з 01.07.2025 року. Який місяць є базовим для індексації заробітної плати працівників, прийнятих на цю посаду з 01.07.2025 року?
    14.07.2025909
  • Переогляд інвалідності (ЕКОПФО) у 2025 році: відповіді на питання
    Працівник має інвалідність, встановлену з 10.10.2024 по 10.10.2026 рр. Чи потрібно йому проходити переогляд (ЕКОПФО) до 01.07.2025 року? Чи стосується вимога повторного проходження ЕКОПФО осіб з довічною інвалідністю?
    10.07.2025912