• Посилання скопійовано

Виправляємо помилки у таблиці 1 звіту з єдиного внеску

Як виправити помилку у таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ?

Відповідно до п. 4.4 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року №454 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2013 року за №1628/24160 (далі – Порядок №454), таблиця 1 додатка 4 до Порядку №454 формується та подається страхувальниками, що визначені пунктом 3.1 розділу III цього Порядку. 

Слід зазначити, що таблиця 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску формується із даних таблиці 6 цього додатку. 

Таблиця 6 додатка 4 до Порядку №454 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до цього Порядку.

Графа 10 «Код типу нарахувань» таблиці 6 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 – 12 (п. 4.9 розділу IV Порядку №454).

Тобто, рядок 6 «Донараховано та/або доутримано єдиний внесок у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 6.1 + р. 6.2 + р. 6.3)» та рядок 7 «Зменшено суму єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 7.1 + р. 7.2 + р. 7.3)» формуються шляхом нарахування сум єдиного внеску на суми виплат нарахованої заробітної плати / доходу у межах максимальної величини, що вказані в таблиці 6 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску з урахуванням кодів типу нарахувань.

При цьому слід зазначити, що у разі зміни у встановленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва страхувальник після самостійного перерахунку відображає донараховану або зменшену суму єдиного внеску в рядках 6.2 «Донараховано єдиний внесок за попередні звітні періоди внаслідок збільшення класу професійного ризику виробництва» або 7.2 «Зменшено суму єдиного внеску за попередні звітні періоди внаслідок зменшення класу професійного ризику виробництва» таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску.

У рядку «Зміст помилки» вказується період, в якому виявлено помилку, та сума і вид виплати, на яку не нараховано та/або зайво нараховано єдиний внесок. За наявності декількох помилок описується кожна з них.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: ДПІ у Печерському районі м.Києва

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Відображення запізнілого акта від ФОП: ризики та правильний порядок звітування у 4ДФ
    Акт про надані послуги від ФОПа датований травнем, але отриманий і оплачений у липні. Нарахований дохід не було відображено у Додатку 4ДФ за травень. Чи можна уникнути подання уточнюючого звіту і штрафу, відобразивши нарахування та виплату доходу в звіті за липень, враховуючи, що ФОП звітує за касовим методом, а податківці не можуть оперативно виявити розбіжність? Які ризики штрафів у такому випадку?
    22.07.202556
  • Тип об’єкта оподаткування в ф. №20-ОПП, якщо у довіднику відсутня потрібна назва
    Для об’єкта оподаткування, тип якому обрано за функціональним призначенням, із застосуванням принципу укрупнення інформації, у графу 4 розд. 3 заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП вноситься точна його назва
    21.07.2025150
  • Визначення категорії підприємства при розбіжності показників
    Підприємство за критерієм річного доходу відповідає малому, а за середньою кількістю працівників – середньому. Балансова вартість активів дорівнює нулю. До якої категорії (малих чи середніх) слід відносити таке підприємство? На які норми законодавства орієнтуватись для класифікації, якщо показники відповідають різним категоріям?
    18.07.202553
  • Порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, якщо договір визнано недійсним в суді
    Який порядок зняття з обліку в контролюючих органах договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції та чи призначається при цьому перевірка, у тому числі якщо цей (ця) договір (угода) визнано недійсним в судовому порядку, а також чи видається довідка за формою №12-ОПП?
    18.07.20257
  • Призупинення діяльності ТОВ: звітність та управління без директора
    Як юрособі на загальній системі - платнику ПДВ призупинити діяльність у зв'язку з форс-мажором (пошкодженням підприємства), звільнивши всіх працівників, включно з директором, який є засновником? Хто і яку звітність має подавати, якщо діяльність не ведеться, і чи може засновник виконувати ці функції?
    18.07.20251 0443