• Посилання скопійовано

Відображаємо донарахування після звільнення у звітності з ЄСВ та ПДФО

Звільненому працівнику помилково не було нараховано надбавку за інтенсивність праці. Як правильно провести утримання стандартних нарахувань та показати в звітності (1ДФ, звіті з ЄСВ)?

Згідно з частиною другою ст. 7 Закону про ЄСВ, для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована. Перелік виплат за невідпрацьований час наведено в пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, і серед них надбавки за інтенсивність праці немає. Тож, така сума підлягає обкладанню ЄСВ на загальних підставах. 

ПКУ також не містить пільг щодо звільнення від оподаткування ПДФО або встановлення особливого розміру ставок податку для таких виплат. Тобто, дохід, навіть нарахований після звільнення працівника, обкладатиметься ПДФО за ставками 15%-17% згідно із п. 167.1 ПКУ.


 

Сума такої надбавки відображатиметься у звітності з ЄСВ і ПДФО на загальних підставах. Однак і оподаткування, і відображення у звітності такої суми залежатиме від того, як саме підприємство виправить цю помилку. 

Якщо донарахування відбудеться датою звільнення працівника (за первинними документами про нарахування цієї надбавки), то її суму слід буде додати до загальної суми оподаткованого місячного доходу працівника у місяці звільнення, і оподаткувати ЄСВ і ПДФО разом із решта доходів працівника у місяці звільнення. Так само відобразиться цей дохід і у звітності з ЄСВ і ПДФО – як дохід місяця звільнення працівника. 

Якщо ж підприємство донараховує цей дохід за первинними документами у періоді після звільнення працівника, то він оподатковуватиметься окремо, як дохід місяця, в якому його було нараховано. Відповідно і в звітності він відображатиметься як дохід місяця, в якому його було фактично нараховано. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202414
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202414
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202456
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024585
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414