• Посилання скопійовано

До декларації з податку на нерухоме майно за 2014 р. слід подати уточнюючий розрахунок

Чи потрібно з 1-го квітня 2014 року подавати нову звітну декларацію з податку на нерухоме майно,чи уточнюючу, в які терміни, у зв"язку з тим, що нараховувати потрібно не з житлової площі будівлі, а з всієї?

Оскільки база оподаткування з 01.04.2014 р. збільшилася і згідно нової редакції пп. 265.3.3 ПКУ обчислюється юрособами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт, то кожна юрособа – власник житлової нерухомості, яка підпадає під сплату цього податку, має подати уточнюючий розрахунок до декларації з податку на нерухоме майно за 2014 р. 

Відомо, що за пп. 265.7.5 ПКУ платники податку - юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування відповідну декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Отже, фактично збільшиться сума податку лише за 2-4 квартали 2014 р. 


 

Діюча форма декларації затверджена наказом Міндоходів від 05.12.2013 р. № 766. Оскільки уточнюючий розрахунок слід подавати за тією формою, яка діє на дату прийнятих змін у законодавстві, то саме за цією формою (яка діє з 21.02.2014 р.) слід подавати такий уточнюючий розрахунок.  Подання такого уточнюючого розрахунку вже вимагають територіальні контролюючі органи  (наприклад  http://www.rada-poltava.gov.ua/people/65774973/).

Нажаль, ПКУ не встановлені строки подання уточнюючого розрахунку в ситуації, коли декларацію за звітний рік подано на його початку, а протягом року змінилася база та/або ставка податку. Це дає підстави вважати, що коли б платник податку не подав уточнюючий розрахунок, порушення строків його подачі не буде. Не буде і відповідальності за заниження сум податкового зобов’язання, оскільки на граничну дату подання декларації, вона була складена вірно, із урахуванням бази оподаткування, яка діяла на той момент. 

Але пп. 265.10.1 ПКУ встановлені строки сплати податку. Так, податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується юрособами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. Тож, якщо в ці строки не сплатити суму податку із урахуванням нової бази оподаткування, то є ризик спроби застосування податківцями до юрособи-платника податку штрафу згідно із п. 126.1 ПКУ (10%-20% від суми несвоєчасно сплаченого податку). Втім, це лише ризик, а не пряма підстава, оскільки в разі неподання уточнюючого розрахунку із збільшенням суми податку, не буде і суми узгодженого податкового зобов’язання, до якого застосовуються штрафи, передбачені п. 126.1 ПКУ.

Все наведене є лише точкою зору автора, тому, у будь-якому разі, чекаємо на роз’яснення з боку Міндоходів щодо цієї ситуації.   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    Сьогодні 10:018
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202411
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202453
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024583
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414