• Посилання скопійовано

Списание шин оформляется соответствующей записью в карточке учета пробега пневматической шины

Каков порядок списание шин в бухгалтерии?

Списание шин оформляется соответствующей записью в карточке учета пробега (выработки) пневматической шины. Форма и порядок ведения такой карточки утверждены Эксплуатационными нормами, утвержденными приказом Минтранса Украины от 20.05.2006 г. №488. Согласно п. 7.1 Эксплуатационных норм, шины списывают в случае достижения фактического пробега, который соответствует таким нормам. В карточке учета пробега (выработки) (форма которой утверждена приложением 5 к Эксплуатационным нормам), указывают общий пробег до списания и информацию о дальнейшем использовании шин: восстановлении изношенного протектора, ремонт или ее переработке (утилизации).  В последнем случае карточка учета пробега (выработки) пневматической шины имеет статус акта ее списания. Такую карточку подписывают члены комиссии по вопросам потери пневматическими шинами потребительских качеств, назначенной распоряжением руководителя на предприятии.  


 Карточка учета пробега (выработки) пневматической шины будет являться и основанием для осуществления определенных записей в бухгалтерском учете. Какими будут эти записи,  зависит от того, как предприятие приобрело такие шины (отдельно или вместе с автомобилем, оплатно или бесплатно и т.д.), а также какой способ списания расходов на приобретение шин предприятие выбрало. О том, какие бывают варианты списания и как в зависимости от них, отражается списание шин в бухгалтерском учете, вы можете прочитать в ДК №42/2013, в статье «Сезонная замена шин на автомобиле», где, в том числе, рассматривался и данный вопрос.  Если же и после этого у вас останутся еще какие-либо вопросы по бухгалтерскому учету списания шин, мы вам на них обязательно ответим.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025809