• Посилання скопійовано

Вартість новорічних подарунків відображається у формі №1-ДФ під ознакою доходу «128»

Як відображається в обліку видача новорічних подарунків дітям працівників?

Незважаючи на отримання подарунків від ФСС з ТВП, до працедавця не переходить право власності на них, такі подарунки не є активами працедавця, а тому і не оприбутковуються ним. Не відображається у бухобліку і видача подарунків. Тільки особливо обережні бухгалтери відобразять такі подарунки на забалансовому рахунку 023 «Матеріальні цінності на відповідальному зберіганні» — за дебетом при отриманні від Фонду і за кредитом при видачі працівникам.

Не подається до відділення ФСС з ТВП і звітність щодо отриманих та виданих подарунків. Проте, безумовно, під час перевірки від Фонду уважно перевірятимуться і таке отримання, і така видача — з аналізом прав працівників, які отримали подарунки, на таке отримання.

У податковому обліку ані отримання, ані видача подарунків від ФСС з ТВП не відображають.


Про відображення вартості виданих новорічних подарунків як доходу, отриманого працівниками, у звіті за формою №1ДФ зазначимо таке. Про необхідність відображення таких подарунків, попри їх неоподаткування ПДФО, говорив ще Мінфін у листі від 21.11.2012 р. №31-08310-06-11/27887. А Міндоходів у Єдиній базі податкових знань (підкатегорія 103.25 ) на власному сайті зазначає навіть, як саме відображати (з якою ознакою доходів):

"Пунктом 6 ст. 34 Закону України від 18 січня 2001 року №2240-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» із змінами і доповненнями (далі — Закон) встановлено, що за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг як, зокрема, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків.

Дитячі новорічні подарунки придбаваються за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування, в порядку, визначеному правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ст. 48 Закону).

Підпунктом 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами і доповненнями встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 р. №1020, вартість подарунка відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «128».

Автор від себе додасть лише, що наводити у звіті за формою №1ДФ такі доходи, незважаючи на їх негрошову форму, потрібно без збільшення їх вартості на «натуральний» коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ для визначення бази оподаткування доходів у негрошовій формі.

Наприкінці кілька слів про самозайнятих осіб. Хоча вони і не зобов'язані вести бухгалтерський облік, але більшість вищезазначених правил стосуються і їх, якщо вони є роботодавцями. Крім того, якщо підприємець або особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, є добровільно застрахованими в ФСС з ТВП особами, то і вони мають право на отримання подарунків для своїх дітей (згідно з п. 3.3 Порядку №48).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025809