• Посилання скопійовано

Амортизация основных средств: нюанси

Предприятие оказывает благотворительную спонсорскую помощь больнице в виде офисной мебели, которая числится на балансе предприятия и полностью замортизировалась. Как правильно оформить такую передачу (какие нужны документы)? Какие последствия по НДС и налогу на прибыль?

Пп. «а» пп. 138.10.6 ПКУ дозволяє підприємству включати у податкові витрати вартість добровільно переданих неприбутковим організаціям товарів у сумі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року підприємства. Такі витрати у податковому обліку належать до інших витрат, а тому включаються у податкову декларацію в періоді їх виникнення (пп. 138.5.3 ПКУ).


 

Документальним підтвердженням здійснених витрат буде первинний документ, що підтвердить передачу меблів (наприклад, акт приймання-передачі за формою ОЗ-1 чи накладна із переліком та кількістю меблів)  та копія Рішення про внесення установи (організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій або присвоєння установі (організації) іншої ознаки неприбутковості (Додаток 2 до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій,  затверджений наказом Мінфіну від 24.01.2013 р. № 37).

Однак, оскільки зазначені меблі вже повністю замортизовані, тобто, їх вартість вже повністю була перенесена до складу податкових витрат шляхом амортизації, тому вартість переданих меблів дорівнює нулю, а отже, нові податкові витрати при такій передачі, на нашу думку, не виникнуть.  

Безоплатна передача меблів цілком відповідає терміну «постачання товарів» згідно з пп. «в» пп. 14.1.191 ПКУ. Оскільки підприємство передає лікарні меблі, які використовувалися у власній діяльності, а отже, підприємство скоріш за все скористалося правом на податковий кредит за їх придбанням (створенням), виникає необхідність нарахування податкових зобов’язань за фактом безоплатної передачі, оскільки благодійна діяльність не є господарською діяльністю даної фірми (абз. г п. 198.5 ПКУ). Зобов’язання нараховуються з вартості придбання меблів (якщо меблі обліковувались як МШП) або з залишкової вартості (якщо як ОЗ) – пп. 189.1 ПКУ. У запитанні йдеться про те, що меблі повністю замортизувалися, тому скоріш  за все, вони визначалися в податковому обліку як ОЗ. В такому випадку, оскільки балансова (залишкова) вартість таких меблів дорівнює нулю, то ПЗ з ПДВ за такою операцією не виникнуть. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»

  • Виправлення помилки і трансфертне ціноутворення
    Чи має вплив на обрахунок обсягу операцій з контрагентом нерезидентом пов'язаною особою за 2023 рік операція, яка фактично була здійснена підприємством у 2022 році, але відображена в бухгалтерському обліку підприємства у 2023 році як виправлення помилки, через 441 субрахунок, відповідно до НП(С)БО 6?
    09.05.202421
  • Оприбуткування готівки при міжнародних перевезеннях пасажирів
    Підприємство здійснює міжнародні перевезення пасажирів, розрахунки проводяться із використанням квитків із нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю та відповідно до п. 4 ст. 9 Закону про РРО, воно звільняється від обов’язку застосування РРО та/або ПРРО, розрахункових книжок та ведення КОРО. Як правильно оприбутковувати готівку за продані квитки в автобусах в касу підприємства?
    09.04.202415
  • Як відшкодувати витрати на конвертацію валют з особистої картки працівника?
    ТОВ – платник податку на прибуток на загальних підставах, оплачує рекламні послуги Фейсбук, які надає нерезидент. Відповідно до умов договору підприємству створено акаунт. Оплата послуг здійснюється з особистої картки працівника. Виписка по акаунту є актом наданих послуг і формується в гривні, а оплата в валюті. Як відшкодувати працівнику витрати на конвертацію валют?
    29.03.2024529
  • Як включити скоригований прибуток КІК за 2022 у декларацію за 2023 рік?
    Звітність з податку на прибуток резидента Дія Сіті (платник ПНВК) + КІК. Як відзвітувати по КІК за 2022 рік? Чи потрібно уточнювати декларацію на прибуток підприємства на загальних умовах за 2022 рік?
    06.03.202497
  • Компенсація невикористаної додаткової та щорічної відпусток при звільненні під час відпустки для догляду за дитиною
    Працівниця прийнята на роботу 01.05.2020 року. Після народження другої дитини 10.03.2021 р. має право на додаткову відпустку на дітей. З 01.09.2021 р. – у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років. Звільняється за угодою сторін - 04.03.2024 р. Скільки днів компенсації основної та додаткової відпустки нарахувати? Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?
    04.03.20249002