• Посилання скопійовано

Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва не передбачає подання Уточнюючого розрахунку

Чи може сільгосптоваровиробник для набуття та підтвердження статусу платника ФСП подати Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва з уточненими показниками?

Відповідно до п. 301.1 ст. 301 Податкового кодексу платниками ФСП з урахуванням обмежень, встановлених п. 301.6 цієї статті, можуть бути сільгосптоваровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва станом на 1 січня поточного року подається для набуття та підтвердження статусу платника ФСП щороку до 20 лютого до територіальних органів Міндоходів України за місцезнаходженням платника та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.


Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджено наказом № 772 (далі — Розрахунок).

Зазначений Розрахунок складається для визначення розміру відсотків доходу, одержаного від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 — 2204 30)), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, в загальній сумі доходу сільськогосподарського товаровиробника з метою підтвердження (набуття) статусу платника ФСП.

Форма Розрахунку не передбачає подання сільськогосподарським товаровиробником Розрахунку з уточненими показниками.

При цьому якщо помилка не вплинула на розмір частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік, то така помилка не є підставою для відмови в наданні довідки про набуття або підтвердження статусу платника ФСП.

У разі якщо помилка призвела до зменшення розміру частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік, що становить менше 75%, а сільгосптоваровиробник отримав довідку про набуття або підтвердження статусу платника ФСП, то такий платник ФСП подає письмову заяву щодо зняття його з реєстрації платником ФСП з поясненнями про допущенні помилки в Розрахунку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Фіксований с/г податок

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фіксований с/г податок»

  • Облік збільшення вартості об’єкта лізингу
    В договорі фінансового лізингу вартість автомобіля встановлена у валютному еквіваленті. Договір закінчується, сторони планують укласти угоду про перегляд ціни, якою збільшити вартість об’єкта лізингу. Як збільшену вартість відобразити в бухгалтерському обліку?
    17.07.202339
  • Оподаткування фізособи - резидента, яка є засновником нерезидента
    Підприємство - резидент України (платник податку на прибуток, мікропідприємство) планує продавати товари польському підприємству (нерезиденту). У цих підприємств один засновник. Які особливості оподаткування для засновника?
    02.06.2021146
  • Орендна плата оподатковується військовим збором
    Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?
    23.09.2015940
  • Справляння плати за землю у випадку смерті власника: порядок
    Фермерське господарство - платник фіксованого сільгоспподатку, орендує земельні ділянки у фізосіб. При цьому, раз на рік нараховує орендну плату. Як вчиняти, коли фізособа-орендодавець померла і немає кому виплачувати орендну плату? Як відображати у формі №1ДФ дохід померлій особі, а згодом виплату спадкоємцю?
    27.02.2015983
  • Платниками фіксованого податку можуть бути лише юрособи
    Чи може фізична особа — підприємець бути платником ФСП у разі якщо площі сільськогосподарських угідь надано йому у користування на умовах суборенди?
    13.01.20151 488