• Посилання скопійовано

З вини податківців сума ПДВ не потрапила в ПДВ-формулу: подальші дії

При розмитненні товарів вантажна митна декларація була оформлена без помилок. Зокрема, у графі В код ЄДРПОУ компанії вказаний правильно. Проте сума ПДВ не потрапляє в ПДВ-формулу. Як змусити податкову внести коректно інформацію?

Це досить дивно, адже у відповідь на аналогічне запитання раніше податківці говорили, що вірно вказаного ЄДРПОУ достатньо для врахування сум ПДВ у такій формулі . І хоча в запитанні це не визначено, сподіваємося, що мова йде про суми ПДВ, сплачені при імпорті товарів після 01.07.2015 р. (адже суми сплаченого при розмитненні ПДВ до 01.07.2015 р. були виключені з суми ПДВ, на яку платник податку може зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування, згідно із п. 34 підр. 2 розд ХХ ПКУ). 


На жаль, законодавчо прописаного механізму спілкування між тим підрозділом ДФСУ, який займається розрахунком суми ПДВ, на яку платник податку може зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування і платниками ПДВ, на сьогодні немає. Як і не оприлюднюються, зокрема, на сайті органів ДФСУ, відомості про осіб, які здійснюють цей розрахунок і контактні дані для спілкування із ними. 

Тому змусити податківців врахувати пропущені показники при обрахунку суми ПДВ, досить важко. Але, можна написати скаргу до органу ДФСУ – наприклад, до ДПІ за місцем обліку, або до міської, районної ДФС тощо – про зазначену помилку. Або звернутися до податківців із проханням надати контактні дані осіб, які здійснюють цей розрахунок, і спробувати вирішити цю проблему безпосередньо із ними. Або хоча б отримати від них відповідь, чому ваша ВМД не була врахована, і далі вже діяти залежно від такої відповіді. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202414
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243121
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024215