• Посилання скопійовано

Если предметом договора являются услуги по разработке сайта, то льгота по НДС не применяется

Юрлицо-плательщик НДС и плательщик налога на прибыль на общих основаниях, не зарегистрированы как IT разработчики, разрабатываем сайт нерезиденту. Оплата поступает в долларах частями. Передачи прав собственности на этот сайт нет. Облагается ли эта операция НДС?

Если предметом договора являются услуги по разработке сайта, его наполнению информацией, обслуживанию и т.д., а не сам сайт (собственником которого является заказчик), то льгота по НДС, установленная п. 26-1 подр. 2 р. ХХ НКУ не применяется. Об этом говорит и ГНСУ в своем письме от 05.03.2013 г. N 3360/6/15-3115: такие услуги не являются программной продукцией, а потому на них льгота не распространяется. 

Таким образом, облагаться НДС такие услуги должны на общих основаниях. В случае с поставкой данных услуг нерезиденту, важно определить место их оказания (поскольку по п. 185.1 НКУ только услуги, оказанные на таможенной территории Украины, являются объектом обложения НДС).  


 

Согласно пп. «а» п. 186.3 НКУ, если в результате оказания услуг происходит передача имущественных прав интеллектуальной собственности (например, на уникальный контент, которым вы наполняете такой сайт), то такие услуги являются оказанным за границей (по месту регистрации заказчика), и НДС, соответственно, не облагаются. Аналогично можно применить в данном случае пп. «в» п. 186.3 НКУ – как раз там есть упоминание о разработке программного обеспечения и некоторых других услугах в IT-деятельности.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202415
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242401
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202418
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024207