• Посилання скопійовано

Як відкоригувати ПН, яку складено відповідно до пп. 198.5 ПКУ?

Підприємство здійснює операції, які звільнені від ПДВ. 30.11.2018 р. воно здійснило аванс постачальнику, на який було отримано ПН. Суму ПК за цією ПН було включено у зведену ПН за листопад 2018 р. відповідно до пп. 198.5 ПКУ. 14.08.2019 р. аванс повернено та отримано РК від постачальника. Як тепер відкоригувати зведену ПН?

По-перше, потрібно зареєструвати РК постачальника від 14.08.2019 р.  на повернення авансу до ПН постачальника від 30.11.2018 р., яка була складена на аванс (код причини коригування – 103). Такий РК відображається у таблиці 2 додатку 1 до декларації з ПДВ – як звичайне коригування податкового кредиту ІПН постачальника.

Нагадаємо, що строк реєстрації таких РК - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) (пп. 201.10 ПКУ) (також див. тут), а включити їх у декларацію з ПДВ можна лише після реєстрації такого РК в ЄРПН.

По-друге, потрібно відкоригувати власну зведену ПН (приклад такої ПН наведено у зразку 1, підприємство у зразку називається ТОВ «Квітень»), яка була складена за підсумками листопада 2018 р., датою 30.11.2018 р.  У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер зведеної податкової накладної, що була складена відповідно до вимог пп. 198.5 ПКУ, до якої складається такий розрахунок коригування – у назві документа  «Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників (дата, номер) до податкової накладної від 30.11.2018 р. №111».

Як скласти РК до такої ПН, показано у зразку 2. Код причини коригування у графі 2.1 – 201 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу». Графи РК 4.1, 4.2, 4.3 та 6-12 не заповнюються.

Звертаємо увагу, що податківці у "ЗІР" (підкатегорія 101.15) рекомендують повністю виключати зайві рядки із зведених ПН одним рядком з кодом причини коригування "201" (запитання: «Яким чином вилучити зайві податкові накладні, що зазначені у розд. Б зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 та/або п. 199.1 ст. 199 ПКУ, та додати нові податкові накладні, якщо такі зміни призведуть до збільшення суми ПДВ за такою податковою накладною?»).

Якщо із зведеної податкової накладної, складеної відповідно до вимог пп. 198.5  та/або пп. 199.1 ПКУ, необхідно вилучити зайві податкові накладні, які не підлягали включенню до такої податкової накладної, та додати іншу/інші податкову/податкові накладну/накладні, яку/які не було включено до зведеної податкової накладної, та таке додавання призведе до збільшення суми ПДВ за такою податковою накладною, то платник податку повинен:

  • скласти розрахунок коригування, в якому виводяться в «0» (обнуляються) відповідні рядки зведеної податкової накладної, в яких зазначено зайві податкові накладні. У такому розрахунку коригування зазначається код причини 201 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ», або 202 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ» (в залежності від того, з яким типом причини складена зведена податкова накладна);
  • скласти нову зведену податкову накладну, в якій зазначити правильні дані, у тому числі позиції, не відображені в податковій накладній, складеній з помилками. Така податкова накладна складається на дату не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому платник податку зобов’язаний був визначити відповідні податкові зобов’язання з ПДВ на підставі пп. 198.5  та/або пп. 199.1 ПКУ.

Звертаємо увагу, що у графі 3 РК зазначається та ПН постачальника, за якою коригується обсяг постачання.

Розрахунок коригування до зведеної ПН відображається у таблиці 1 додатка 1 до декларації з ПДВ у рядку «600000000000 (переноситься до рядка 4.1  декларації)» та включається у рядок 4.1 декларації.

Таким чином, РК від постачальника на повернення авансу буде відображений у таблиці 2 додатка 1 до декларації і у рядку 14 декларації (зменшення податкового кредиту), а власний РК до зведеної ПН – у таблиці 1 додатка 1 до декларації і у рядку 4.1 декларації (аналогічне зменшення податкових зобов’язань).

Також читайте наш матеріал щодо коригування таких ПН тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024899
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248805
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202432